پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۴۶ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۲ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۱۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۴۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ساعت ۱۱:۱

ستاد انتخابات استان خراسان شمالی افتتاح شد/ ۱۰ آذر ثبت نام داوطلبان آغاز می شود

با حضور استاندار، رئیس ستاد انتخابات استان و روسای کمیته ها ، ستاد انتخابات استان خراسان شمالی افتتاح شد.
ستاد انتخابات استان خراسان شمالی افتتاح شد/ 10 آذر ثبت نام داوطلبان آغاز می شود,

به گزارش عصر اترک، محمدعلی شجاعی در آیین افتتاح ستاد انتخابات استان خراسان شمالی گفت: اینکه چه کسی می خواهد رای بیاورد به ما ارتباطی ندارد و اگر چارچوب اختیارات خود را بدانیم هیچ مشکلی پیش نمی آید.

استاندارخراسان شمالی اظهار داشت: فضایی در استان ایجاد شود که افراد به عنوان یک انتخاب شونده و یا یک فعال سیاسی و اجتماعی حس کنند که می توانند با آزادی در انتخابات اثرگذار باشند و فضایی در استان ایجاد شود که مردم در شرایط امن پای صندوق های رای بیایند و حس کنند که رایشان به طور حتم خوانده می شود و هیچ کس اثرگذار بر آرا نیست.

وی افزود: در چارچوب قوانین ، مقررات و شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم این استان این است که با همکاری یکدیگر کارها را به خوبی پیش ببریم تا خروجی کار به نفع استان باشد.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: بر قوانین انتخابات مسلط هستید و کارهایی که باید انجام دهید در چارچوب یک برنامه ریزی مدون تعریف شده است و ما کارهایی که به ما ارتباطی ندارد و نباید انجام دهیم را تمرین کنیم.

شجاعی خاطر شان کرد:طبق مراحل ستاد انتخابات کشور همه کارها به موقع و در کمال صحت و سلامت پیش برود تا برای حفظ منافع کشور و استان در نهایت بهترین ها برای مجلس شورای اسلامی انتخاب شوند چرا که تاوان انتخاب اشتباه را مردم می دهند و کارها به مشکل برمی خورد.

 

تشکیل 19 هیات اجرایی در خراسان شمالی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی نیز در این آیین از تشکیل ۱۹ هیات اجرایی از معتمدان مردمی در استان خبر داد.

ولی الله حیاتی با بیان اینکه این هیات ها در ۱۱ بخش و ۸ شهر شکل خواهد گرفت، اظهار کرد: ۱۰ آذرماه آغاز نام نویسی از داوطلبان در سه مرکز حوزه انتخابیه بجنورد، شیروان و اسفراین است که البته داوطلبان می توانند در وزارت کشور نیز ثبت نام کنند.

وی حداقل سن متقاضیان کاندیداتوری ۳۰ و حداکثر آن ۷۵ سال تمام اعلام کرد و گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر این دوره از انتخابات اندیشیده شده است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در این مجلس نیز در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد. 

انتهای پیام/گ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک