سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۴۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ساعت ۱۳:۲۶

امید آفرینی جوهره گام دوم انقلاب اسلامی

هر حرکتی که بخواهد به نتیجه برسد، باید یک روح در همه ی فعالیت هایش جریان داشته باشد چراکه حرکتی که بر اساس ناامیدی بنا نهاده شده باشد، منجر به شکست خواهد شد.
امید آفرینی جوهره گام دوم انقلاب اسلامی,

به گزارش عصر اترک، آنچه که در بیانیه ی گام دوم انقلاب ، کلید اساسی همه ی قفل ها نامیده شده امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده است اما برای ایجاد این امید صادق و متکی به واقعیت ها، باید به چند مسئله توجه شود .

اول یگانه بودن در اوصاف مقبول نزد همه، ملت ما یک ملت نمونه است، کارهایی کرده است که تا کنون ملت دیگری نتوانسته اند این کار را بکنند چراکه توانسته اند از زیر بار ستم به پاخواسته و انقلاب کنند و چهل سال این انقلاب را صیانت کنند.

دوم شعارهای فطری، در طول تاریخ، حرکت های زیادی انجام شده که شعارهایی داشته اند که غالب آن ها، نه تنها فطری نبوده اند بلکه حتی ضدفطری بوده اند و به همین دلیل خیلی زود این شعارها به فراموشی سپرده شده اند. اگر شعاری مطابق فطرت بشر باشد، حتی اگر آن حرکت شکست هم بخورد، شعارها هم چنان باقی می مانند.

سوم پیش رفت های به دست آمده، برای دیدن پیشرفت ها، هیچ انسان عاقلی به سراغ دشمنِ آن حرکت نمی رود، چراکه همیشه دشمن درصدد ناامید کردن و درنتیجه خسته کردن افراد یک حرکت است و برای همین هم سعی می کند که پیشرفت ها را هیچ نشان دهد و از مشکلات بگوید در حالی که پیشرفت در شروع حرکت انقلاب بسیار شگفت آور بود و این پیشرفت ها ادامه پیدا کرد.

ثبات و امنیّت کشور و تمامیّت ارضی و حفاظت از مرزها ، موتور پیشران کشور در عرصه‌ی علم و فنّاوری و ایجاد زیرساخت‌ها به هزاران شرکت دانش‌بنیان، هزاران طرح زیرساختی و ضروری برای کشور، ده‌ها طرح بزرگ از قبیل چرخه‌ی سوخت هسته‌ای، سلّول‌های بنیادی، فنّاوری نانو، زیست‌فنّاوری و غیره با رتبه‌های نخستین در کلّ جهان، شصت برابر شدن صادرات غیرنفتی، نزدیک به ده برابر شدن واحدهای صنعتی، برجستگی محسوس در رشته‌های گوناگون مهندسی از جمله در صنایع دفاعی، درخشش در رشته‌های مهم و حسّاس پزشکی و جایگاه مرجعیّت تبدیل شد در حالی که ایرانِ پیش ‌از انقلاب، در تولید علم و فنّاوری صفر بود، در صنعت به‌جز مونتاژ و در علم به‌جز ترجمه هنری نداشت.

پیشرفت در سطح بین الملل بطوری که اگر روزی چالش با آمریکا بر سر کوتاه کردن دست عمّال بیگانه یا تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران یا رسوا کردن لانه‌ی جاسوسی بود، امروز چالش بر سرِ حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی و برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه‌ی غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از مبارزات مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین‌های اشغالی و دفاع از پرچم برافراشته‌ی حزب‌الله و مقاومت در سراسر این منطقه است.

اگر روزی مشکل غرب جلوگیری از خرید تسلیحات ابتدایی برای ایران بود،‌ امروز مشکل او جلوگیری از انتقال سلاحهای پیشرفته‌ی ایرانی به نیروهای مقاومت است.

مواردی هم که همین چند سال اخیر در مقابل چشم ماست مثل اسیر کردن نظامیان انگلیسی و امریکایی در چند نوبت و زانو زدن آن ها و تحقیر آن ها، پیروزی در منطقه به رغم هزینه ی هفت هزار میلیارد دلاری که فقط امریکا اینقدر هزینه کرده است، زدن پهبادهای پیشرفته ی آرکیو170 و ایگل و گلوبال هاوک، به اسارت گرفتن کشتی انگلیسی، در تور اطلاعاتی گرفتن افرادی که سازمان های اطلاعاتی فرانسه و چند کشور دیگر از آن محافظت می کرده اند و پیشرفت های علمی متعدد که بیان آن در این مقال نمی گنجد و هزاران پیشرفت دیگر که هم اکنون در مقابل چشمان ما اتفاق می افتد.

هم چنین از یاد نمی بریم مانوری را که امریکا در سال 2002 و به نام چالش هزاره ی 2002 و با هزینه ی 250 میلیون دلاری برگزار کرد که جنگی بین ایران و امریکا برگزار کرد و در این مانور، فقط در همان ابتدا، بیست هزار نفر از امریکایی ها کشته می شدند که این مانور ادامه پیدا نکرد و می گویند که به دلیل همین مانور هم بود که بوش از حمله به ایران منصرف شد. دیگر قدرت ایران برای هیچ کس قابل انکار نیست.
بماند آمارهای متعدد دیگر که در چهل سالگی انقلاب، در موارد متعدد ذکر شد از جمله رتبه ی اول ایران در جهان از نظر پیشرفت در توسعه انسانی و هزار مورد دیگر که مجال بیان آن در این نوشته نیست.

توجه به ظرفیت ها، می تواند، امید انسان را چندبرابر کند و انسان را متوجه این مسئله کند که هرچه پیشرفت تا این جا داشته ایم، را می توان ادامه داد و حتی با توجه به این ظرفیت ها، چندبرابر سرعتی که تا الان به پیش آمده ایم، راه را ادامه دهیم.

هر یک از این موارد، می توان امید یک ملت برای حرکت را چندبرابر کند، اگر قدرت رسانه ای دشمن مانع نشود که راه آن هم جهاد رسانه ای است.

محسن امیری

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک