چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ساعت ۸:۲۶
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد:

نجات جان ۲۶ بیمار سکته مغزی با ۲۶ تزریق موفق

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال جاری، 26 مورد تزریق موفق در بیمارستان امام حسن(ع) موجب نجات جان بیماران و یا جلوگیری از ناتوانی بیشتر بیماران دچار سکته مغزی شد.
نجات جان 26 بیمار سکته مغزی با 26 تزریق موفق,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، قاسم بیانی اظهار کرد: این تعداد تزریق به نسبت سال گذشته 13 مورد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در استان خراسان شمالی، کد 724 برای نخستین بار در فروردین ماه 97 با راه اندازی واحد درمان مدیکال سکته حاد مغزی در بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد اجرا شد.

دکتر بیانی هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از ناتوانی بیشتر، درمان و بهبود بیماران دچار سکته حاد مغزی به شرط مراجعه فوری به بیمارستان ذکر کرد.

معاون درمان دانشگاه خاطرنشان کرد: بیماران مبتلا به سکته حاد مغزی اگر به موقع و کمتر از 3 ساعت پس از بروز علائم به بیمارستان منتقل شوند در صورت داشتن اندیکاسیون های مربوطه تحت درمان و بهبودی کامل قرار می گیرند.

دکتر بیانی با اشاره به اینکه در سال جاری برگزاری هفته استروک از تاریخ 25 آبان ماه لغایت ابتدای آذرماه 98 به منظور افزایش آگاهی مردم از علائم سکته مغزی معرفی شده است، گفت: اجرای کد 724 روند درمان بیماران سکته های مغزی را سرعت بخشیده و فرد را از ناتوانی و معلولیت های ناشی از این بیماری نجات می دهد.

وی در مورد کد 724 توضیح داد: کد 724 در واقع به این شکل است که هفت روز هفته، 24 ساعت به طور شبانه روزی پرسنل بیمارستانی که در این کد تعریف شدند و شامل متخصصان مغز و اعصاب، پرستاران آموزش دیده و نیروهای اورژانس هستند، در خصوص شناسایی و تشخیص بیماران به منظور اندیکاسیون کد 724 و اجرای آن اقدام می کنند.

وی یادآور شد: بیمارستان امام حسن(ع) تنها بیمارستان دارای کد 724 در استان است.

معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه سکته مغزی از علل اصلی مرگ و میر و ناتوانی در سراسر جهان است، اضافه کرد: مطالعات نشان داده که بروز سکته حاد مغزی در ایران در مناطقی مانند خراسان شمالی در حال افزایش است.

دکتر بیانی ادامه داد: از آنجایی که 85 درصد سکته های حاد مغزی از انواع ایسکمیک (نوعی سکته مغزی) است، علاوه بر شناخت و درمان ریسک فاکتورها و پیشگیری اولیه، اقدام به موقع در کمترین زمان ممکن از اصلی ترین اولویت‌های سلامت است.

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک