چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۴۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ساعت ۱۵:۲
مدیر عامل رجا در گفت و گو با عصر اترک اعلام کرد:

صرفه جویی ۱۰ میلیون دلاری صنعت را ه آهن با داخلی‌ سازی قطعات

مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجا گفت: درصورتیکه تولید چرخ دنده قطار در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین انجام شود حدود 10  میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.
صرفه جویی 10 میلیون دلاری صنعت را ه آهن با داخلی‌ سازی قطعات,

محمد رجبی، مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجا در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک با بیان اینکه در شرایط اعمال تحریم ها بر کشور، خرید قطعات قطارهای مسافربری و باری به لحاظ انتقال ارز دچار مشکل شده، اظهار کرد: در چنین شرایطی واردات این قطعات با ریسک بالایی روبرو است.

وی افزود: این شرکت درصدد است که ریسک تامین قطعات مورد نیاز شبکه راه آهن کشور را در عقد قرار داد با صنایع داخلی از جمله مجتمع صنعتی فولاد اسفراین را کاهش دهد.

رجبی در ادامه با یادآوری این مطلب که شرکت رجا توصیف تولیدات با کیفیت محصولات فلزی در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین را شنیده است، عنوان کرد: در همین راستا، این شرکت درصدد برآمده است که تولید قطعات مورد نیاز قطارها را به مجتمع های صنعتی داخل کشوری از جمله فولاد اسفراین بسپارد تا ریسک تامین این قطعات کاهش یابد.

وی اعلام کرد: در گذشته شرکت رجا با مجتمع صنعتی فولاد اسفراین قراردادی در زمینه ساخت محورهای قطار را منعقد کرده بود.

وی ابراز امیدواری کرد: انجام مذاکرات جدید میان شرکت رجا با مجتمع صنعتی فولاد در زمینه تولید بانداژ و چرخ دنده قطار منجر به عقد قرارداد جدیدی شوند.

مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجا گفت: درصورتیکه تولید چرخ دنده قطار در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین انجام شود حدود 10  میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.

رجبی در خاتمه خواستار شد: دولت با اختصاص یارانه به تولیدات داخلی کشور کمک کند تا قیمت تمام شده اقلام کاهش پیدا کند تا قیمت تولیدات داخلی به قیمت های رقابت پذیر برسند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک