چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۴۶ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۲ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۱۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۴۵۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ساعت ۱۵:۵۴

استعفای ۶ مدیر خراسان شمالی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی از استعفای 6 مدیر خراسان شمالی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد و گفت: استعفای این افراد در موعد قانونی انجام شده و به تایید مافوق رسیده است .
استعفای 6 مدیر خراسان شمالی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی,

به گزارش عصر اترک، محمدرضا حیاتی، رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه دهم آذرماه جاری آغاز می شود و تا پایان وقت اداری شنبه شانزدهم آذر ماه ادامه دارد.

حیاتی افزود: داوطلبان در این 7 روز به منظور اعلام داوطلبی خود باهمراه داشتن مدارک به وزارت کشور و یا فرمانداری های مراکز حوزه انتخابیه در شهرستان های بجنورد، شیروان و فرمانداری اسفراین مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه و یک نسخه از تمام صفحات آن، یک قطعه عکس سه در چهار، اصل و یک نسخه از آخرین مدرک تحصیلی معتبر که حداقل مدرک تحصیلی معتبر کارشناسی ارشد یا معال آن است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی، اصل و تصویر گواهی رسمی استعفا و عدم اشتغال در پست و مقام مشاغل مشمول استعفای ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که باید 6 ماه قبل استعفا می دادند و استعفا مورد پذیرش مافوق قرار گرفته است، اصل و کپی کارت پایان خدمت یا مدارک دال بر روشن بودن وضعیت خدمت سربازی را از دیگر مدارک مورد نیاز عنوان کرد.

حیاتی گفت: انتخاب شوندگان شرایطی دارند که  احصای این شرایط وظیفه هیات های اجرایی و نظارت است.

وی حداقل سن برای کاندیدهای مجلس شورای اسلامی 30 سال و حداکثر سن را 75 سال تمام اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی در خصوص انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری هم در خراسان شمالی گفت:  داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و یا نماینده ای که از سوی داوطلب کتبی معرفی شده از روز جمعه پانزدهم آذر ماه تا بیست و یکم آذر ماه با مراجعه به فرمانداری های مرکز حوزه انتخابیه و وزارت کشور با ارائه اصل شناسنامه عکس دار و کارت ملی و 2 قطعه عکس سه در چهار می توانند ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: داوطلبان دارارای یک سری شرایط هستند که مرجع تشخیص این شرایط، فقهای شورای نگهبان هستند.

حیاتی، اجتهاد در حد قدرت استباط مسائل فقهی ، بینش سیاسی و اجتماعی، معتقد بودن به نظام جمهوری اسلامی و نداشتن سابقه سو سیاسی و اجتماعی را از شرایط داوطلبان عنوان کرد.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: در مجموع در استان 19 هیات اجرایی شامل 8 هیات در مراکز شهرستان ها و 11 هیات در بخش ها تشکیل خواهد شد و 209 نفر اعضای هیات اجرایی در استان خواهند بود.

وی ترکیب هیات های اجرایی در استان را مرکب از سه عضو اجرایی فرماندار، دادستان و رئیس ثبت احوال و در بخش ها نیز بخشدار به جای فرماندار و 8 نفر معتمد مردمی اعلام کرد.

وی ادامه داد: ثبت نام از داوطلبان مجلس شورای اسلامی از دهم آذرماه جاری آغاز و به مدت 7 روز از ساعت 8 صبح الی 18 عصر روز شانزدهم آذر خواهد بود.

حیاتی تاکید کرد: بعد از تشکیل هیات اجرایی کار رسیدگی به فرایند صلاحیت ها آغاز خواهد شد که در پایان هر روز ثبت نام، فرمانداری مشخصات داطلبین را به وزارت کشور و وزارت کشور مشخصات داوطلبین را به جهت اخذ تاییدیه به مراجع 4 گانه وزارت اطلاعات، دادستانی کل کشور، پلیس بین الملل و سازمان ثبت احوال اعلام می کند.

وی اضافه کرد: مراجع مذکور 5 روز فرصت دارند تا سوابق داوطلبین را به وزارت کشور و از آنجا به فرمانداری ها ارسال کنند و فرمانداری ها حداکثر تا 10 روز پس از پایان ثبت نام فرصت بررسی صلاحیت داوطلبین را در هیات های اجرایی دارند که پس از بررسی صلاحیت، فرمانداری پرونده ها را به هیات نظارت استان اعلام می کند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی تصریح کرد: هیات نظارت استان هم 20 روز فرصت دارد که با کسب نظر وزارت کشور مجددا صلاحیت داوطلبان را بررسی کند.

حیاتی افزود:  مراتب رد صلاحیت برای هیات های اجرایی ظرف یک روز از طریق فرمانداری به داوطلب اعلام می شود و داطلب 4 روز فرصت دارد تا اعتراض خود را نسبت به نتیجه اعلام کند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که رد و یا تایید صلاحیت آن ها در استان احراز نمی شود می توانند اعتراض خود را به شورای مرکزی اعلام کنند و شورای مرکزی 20 روز فرصت دارند تا نتیجه نهایی را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه داوطلبین افراد همراه زیادی با خود در حوزه های انتخابیه نداشته باشند، گفت: بعضا گروه هایی داوطلب را همراهی می کنند که این وجاهت قانونی ندارد و با آن برخورد می شود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک