دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۴۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ساعت ۹:۴۴
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی :

اجرای طرح چندقلوزایی دام سبک در خراسان شمالی ۱۲ میلیارد تومان درآمدزایی داشته است

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح چندقلو زایی در روستاهای استان گفت: اجرای این طرح تاکنون در استان 12 میلیارد تومان درآمدزایی داشته است.
اجرای طرح چندقلوزایی دام سبک در خراسان شمالی 12 میلیارد تومان درآمدزایی داشته است,

سرهنگ محمدرضا شجاع، مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: پروژه توسعه دام سبک در استان خراسان شمالی، خواستگاه پیدا کرده و این استان به عنوان پایلوت کشوری برای گسترش این طرح انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه 15 استان از دانش چندقلو زایی دام سبک استفاده می کنند، ادامه داد: این پروژه با هدف افزایش  تولید گوشت با اهداف و مبانی اقتصاد مقاومتی در موضوع اشتغال زایی، به گونه ای که بتواند برای دامدار آورده ای داشته باشد، آغاز شده است.

سرهنگ شجاع اضافه کرد: با حضور تیم هایی قوی و نیروهای توانمند و همکاری بخش خصوصی پروژه را کاملا به صورت علمی و تخصصی پیش می بریم و این تیم ها در قالب پنج حلقه مدیریت اقتصادی، مدیریت تولید مثل، مدیریت ژنتیک، مدیریت بهداشت و مدیریت تغذیه ای که در کنار موضوع دام تعریف شده است، راندمان کار را به 120 درصد رسانده اند.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی از وجود شبکه چهارهزار تایی دام های حاوی ژن چند قلو زایی در خراسان شمالی خبر داد و گفت: این طرح در گروه سه طرح برتر اقتصاد مقاومتی استان که شامل گردشگری، پنل های خورشیدی و چندقلوزایی بوده است، قرار گرفت.

سرهنگ شجاع اضافه کرد: این پروژه با موضوعات و مبانی و شاخصه های اقتصاد مقاومتی با همکاری جهاد کشاورزی و امور عشایری، منابع طبیعی و دامپزشکی موفق به کسب نتایج خوبی شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: با پذیرش این طرح از سمت استانداری،منابع بیشتری به این کار اختصاص پیدا خواهد کرد که می توان در حوزه مشارکت بخش های خصوصی و به کار گیری نیروهای توانمند در حوزه علمی، این شبکه چهارهزارتایی را 40 هزارتایی کنیم و 30 روستای دیگر را تحت پوشش پروژه دام سبک قرار دهیم.

سرهنگ شجاع افزود: تاکنون 10 روستا در این طرح شرکت داشته اند که اعتباری بالغ بر 23 میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه با مشارکت استانداری در حوزه اجرا و کارفرمایی جهاد و تامین بخشی از مبالغ توسط مردم و بخشی توسط استانداری و سپاه پاسداران می توان این پروژه را توسعه داد، گفت: در مجموع برای توسعه این طرح یک میلیارد و هفتصد و شصت میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده که با پرداخت 50 درصد این هزینه توسط استانداری شبکه را به 40 هزار برسانیم.

سرهنگ شجاع با بیان اینکه این طرح در شهرستان های بجنورد، رازو جرگلان و مانه و سملقان اجرایی شده، گفت: تاکنون در شبکه چهارهزارتایی مبلغ  12 میلیارد تومان ارزش افزوده برای دامدار ایجاد شده است.

انتهای پیام/ رحمانی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک