دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۴۵۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ساعت ۱۴:۱۸
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان شمالی خبر داد:

باغات گردو و انگور استان اصلاح نژاد می شوند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اعلام کرد: با تامین نهال های شناسه دار جدید گردو و انگور درصدد هستیم تا شرایط کمی و کیفی تولید باغات گردو و انگور استان اصلاح و توانمندتر شوند.
باغات گردو و انگور استان اصلاح نژاد می شوند,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، محمدجواد تشکری، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی امروز ظهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای اولین بار 45 هزار اصله نهال گردوی پیوندی شناسه دار تامین شده اند تا در راستای اصلاح نژاد باغات گردوی استان توزیع شوند.

تشکری در ادامه درباره اصلاح باغات انگور در استان نیز عنوان کرد: برای اولین بار 47 هزار اصله نهال انگور با ارقام جدیدی شامل رشه، ترکمن 4 و بی دانه قرمز تامین شده اند تا علاوه بر اینکه تولیدات باغات انگور استان متنوع شوند همچنین تولیدات این باغات به لحاظ کمی و کیفی نیز توانمند تر شوند.

وی یادآور شد: در حال حاضر اغلب ارقام انگور تولیدی استان کشمشی و کلاه برداری هستند.

وی در ادامه اعلام کرد: 29 رقم انگور تجاری نیز از سطح کشور برای تولید پیوندک جمع آوری شده و در منطقه ای از استان کشت شده اند تا پس از تکثیر آنها در میان تاکداران استان توزیع شوند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی همچنین استقبال تاکداران استان از اجرای طرح داربست در باغات انگور خود را خوب توصیف کرد و گفت: این طرح در سطح 48 هکتار از باغات انگور استان اجرایی شده اند.

وی افزود: این روش موجب افزایش میزان تولید محصول انگور در باغات انگور می شود.

تشکری خاطر نشان کرد: اقدامات یاد شده در باغات گردو و انگور استان در راستای ارتقای عملکرد تولید این باغات و افزایش میزان درآمد این باغداران است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک