یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۷:۴۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۱:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۱۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۵۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ساعت ۱۵:۱۶
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان شمالی:

۶ میلیارد تومان کمک مردم خراسان شمالی برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گفت: مجموع کمک های جمع آوری شده خراسان شمالی برای بازسازی عتبات عالیات شامل 6 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک نقدی و  چهار کیلوگرم طلا از سال 85 تاکنون بوده است.
 6 میلیارد تومان کمک مردم خراسان شمالی برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شد,

به گزارش عصراترک، محمد صفری، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه ستاد عتبات عالیات استان از سال 85 راه اندازی شده است، اظهار کرد: میزان کمک های مردمی هر استان متناسب با جمعیت و وضعیت اقتصادی موجود در هر استان مشخص می شود.

وی ادامه داد: در مجموع 6 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک نقدی ، چهار کیلوگرم طلا، 712 نفر استادکار، کاشی کار، بنا، کارگر به صورت رایگان در دوره های 45 روزه سهم خراسان شمالی برای بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق در مدت 13 سال بوده است.

صفری با بیان اینکه مبلغ پنج میلیارد تومان، دو کیلوگرم طلا، 200 تن میلگرد، یک هزار و 100 تن سیمان و یک تریلی سنگ مرمر و 313 نفر نیرو خراسان شمالی در ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا (س) کمک کرده است، گفت: همچنین 153 خشت طلا هریک به مبلغ سه میلیون تومان و در مجموع مبلغ یک میلیارد تومان برای پروژه های کربلا از خراسان شمالی هزینه شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تعهد ستاد بازسازی خراسان شمالی برای سال 98 مبلغ یک میلیارد تومان بود، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ 650 میلیون تومان، 40 گرم طلا و 22 نفر استاد کار سهم خراسان شمالی بوده که توانسته 70 درصد از تعهداتش را عملی کند.

وی اضافه کرد: در مراحل اولیه کار بازسازی حرم های مطهر در عراق از ترمیم و مقاوم سازی آغاز شد و به مرور نیازمندی های اولیه برطرف و در راستای توسعه حرم های مطهر وارد عمل شده اند.

صفری با اشاره به اینکه پروژه های زیادی به همت ستاد عتبات عالیات کشور در عراق در حال اجرا است، گفت: پروژه صحن حضرت فاطمه زهرا (س) بزرگترین پروژه ی در حال بهره برداری است که با هدف توسعه حرم حضرت علی (ع) اجرایی شده و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین لاغرسازی ستون های دور ضریح امام حسین (ع)، ساخت گنبد جدید حرم، ساخت صحن حضرت زینب (س) واقع در قسمت جنوب غربی حرم امام حسین (ع) حدفاصل خیمه گاه و تل زینبیه، طلاکاری حرم در کاظمین، ساخت صحن صاحب الزمان در کاظمین و ساخت حرم سامرا را از دیگر پروژه ها اعلام کرد.

صفری خاطر نشان کرد: صحن جدیدی  به نام امام محمد باقر (ع) در پشت مسجد صفوی قرار دارد که متولی ساخت این صحن به استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، شیراز و قم واگذار شده و 200 میلیارد تومان برآورد هزینه برای این صحن شده است.

 

یک میلیارد و 300 میلیون تومان کمک های مردمی استان در اربعین 98 جمع آوری شد

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال های قبل تعداد سه موکب از خراسان شمالی در ارائه خدمات به زائران فعال بودند، گفت: در سال جاری در مجموع هفت موکب به مدت 12 روز خدمات اسکان را برای یکصد هزار نفر و خدمات تغذیه را در سه وعده صبحانه و نهار  و شام برای 329 هزار اجرا کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان شمالی تعداد خادمین را برای ارئه خدمات به زائران 683 نفر اعلام کرد و گفت: مبلغ یک میلیارد و 294 میلیون تومان هزینه نقدی از طریق کمک های مردمی برای اربعین جمع آوری شد که به طور کامل برای اسکان و تغذیه زائران اختصاص پیدا کرد.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک