شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۳:۵۲ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۱۷ - اذان مغرب:۲۰:۰۱:۱۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۴۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ساعت ۲۰:۰

بازیگران و سلبریتی‌ها نباید از پرداخت مالیات مستثنی شوند

یک نماینده مجلس گفت: بازیگران و سلبریتی‌ها نباید از پرداخت مالیات مستثنی شوند. هر کسی بر مبنای درآمدی که دارد، موظف به پرداخت مالیات است. هنرمند و غیر هنرمند با هم یکسان هستند.
بازیگران و سلبریتی‌ها نباید از پرداخت مالیات مستثنی شوند,

نظر افضلی، نماینده مردم خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره لزوم مقابله با فرار مالیاتی در کشور گفت: بر اساس برآوردها سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم. در مقابل این پدیده باید ایستادگی کرد. درآمدهای مالیاتی در اکثر کشورهای دنیا منبع مالی مهمی محسوب می‌شوند. 

وی در ادامه گفت: در کشور ایران متاسفانه از کم درآمدها مالیات گرفته می‌شود و پردرآمدها عملا فرار مالیاتی دارند.

افضلی درباره فرار مالیاتی گروه‌های خاص شغلی گفت: بعضی از گروه‌های شغلی ازجمله پزشکان و وکلا فرار مالیاتی دارند. درآمدهای آن‌ها باید شفاف شود. سازمان امور مالیاتی به صورت آنلاین و الکترونیکی باید از گروهای شغلی مذکور مالیات بگیرد.

نماینده مردم خراسان جنوبی با اشاره به نقش حساب‌های اجاره‌ای در افزایش فرارهای مالیاتی گفت: ساماندهی حساب‌های اجاره‌ای و نیابتی هم باید در دستور بانک مرکزی و وزارت اقتصاد قرار گیرد. سودجویان با اجاره حساب‌های دیگران فرار مالیاتی زیادی دارند. استفاده از حساب دیگران باید جرم تلقی شود. بانک مرکزی تراکنش حساب‌های اجاره‌ای را باید رصد کند.

افضلی با بیان اینکه معافیت‌های مالیاتی را باید کاهش دهیم، گفت: با توجه به کسری بودجه در کشور، معافیت‌های مالیاتی را هم باید تا حد امکان کاهش داد. میزان معافیت‌های مالیاتی زیاد است. معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، معافیت هنرمندان و ... ازجمله مواردی هستند که نیاز به تجدید نظر دارند.

نماینده مردم خراسان جنوبی با اشاره به معافیت مالیاتی هنرمندان گفت: بازیگران و سلبریتی‌ها نباید از پرداخت مالیات مستثنی شوند. هر کسی بر مبنای درآمدی که دارد، موظف به پرداخت مالیات است. هنرمند و غیر هنرمند با هم یکسان هستند.


 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک