جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۵:۵۰ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۱۰ - اذان مغرب:۱۷:۵۱:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ساعت ۲۱:۳۰
در بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین روی داد :

اولین عمل جراحی بستن کولوستومی هارتمن در اسفراین

جراحی بستن کولوستومی هارتمن برای اولین بار در بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با موفقیت انجام شد.
اولین عمل جراحی بستن کولوستومی هارتمن در اسفراین,

ناهید شمسا رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین در گفتگو با خبرنگار سپهرآیین با بیان اینکه برای اولین بار در این بیمارستان جراحی بستن کولوستومی هارتمن انجام شد گفت:  این عمل توسط متخصص جراحی عمومی این بیمارستان دکترجواد میرزاپور بعد از حدود 3 ساعت زمان در اتاق عمل انجام شد وخوشبختانه بیماردر حال حاضر شرایط خوبی را دارد و به زندگی عادی بازگشته است.

 دکتر جواد میرزاپور متخصص جراحی عمومی در تشریح این عمل می گوید:دربرخی بیماری ها مانند انسداد یا پارگی روده بزرگ در اثر التهاب شدید در شرایط اورژانسی معمولا قسمت دیگر حذف شده ولی به دلیل عدم امکان ترمیم روده بزرگ،قسمت بالایی روده بزرگ از جداره شکم بیرون گذاشته می شود و مواد دفعی در کیسه ای که به جداره شکم چسبانده می شود جمع و قسمت انتهایی روده بزرگ که معمولا شامل رکتوم (راست روده) می شود بسته شده و داخل شکم می ماند که به این عمل جراحی کولوستومی هارتمن گفته می شود.

وی با بیان اینکه پس از طی شدن مراحل درمان که معمولا چندماه به طول می انجامد ،مجددا امتداد روده برقرار میشود که این عمل بستن کولوستومی هارتمن گفته می شود ،گفت:این عمل به دلیل نیاز به مهارت و امکانات ویژه معمولا در مراکز دانشگاهی خاص انجام می شود.

متخصص جراحی عمومی با اشاره به اینکه بیمار حدود ۴ ماه قبل به دلیل پارگی محل اتصال روده بزرگ به رکتوم (راست روده)تحت عمل جراحی قرار گرفته بود گفت:پس از گذشت چندماه با بهبود شرایط عمومی عمل دوم جهت بستن کولوستومی هارتمن انجام شد.

وی افزود:درحال حاضر ۳ بیمار دیگر نیز جهت همین عمل در لیست انتظار می باشند.
انتهای پیام/ اسماعیل زاده 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک