چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۴/۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۷:۳۰ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۴۱ - اذان مغرب:۱۹:۲۷:۴۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ساعت ۸:۴۲
معاون بهره برداری شرکت گاز استان خراسان شمالی:

سه برابرشدن مصارف گازخانگی در خراسان شمالی /افزایش ۲۴ هزار مشترک گاز در مقایسه با سال ۹۷

معاون بهره برداری شرکت گاز استان خراسان شمالی گفت: باتوجه به سرد شدن هوا میزان مصرف گاز خانگی در خراسان شمالی در مقایسه با فصل تابستان سه برابر شده است.
سه برابرشدن مصارف گازخانگی در خراسان شمالی /افزایش 24 هزار مشترک گاز در مقایسه با سال 97,

حسن افتخاری، معاون بهره برداری شرکت گاز استان خراسان شمالی  در گفتگو با خبرنگار عصراترک با بیان اینکه میزان مصرف خانگی در خراسان شمالی از 1.5میلیون مترمکعب در شبانه روز به 4.5 میلیون مترمکعب رسیده است، اظهار کرد:  میزان مصرف در بخش خانگی در فصل های سرد و گرم سال متغییر است.

 

وی با اشاره به اینکه میزان مصرف گاز در بخش صنایع ثابت است، گفت: با افزایش میزان مصرف بخش خانگی در بخش صنایع محدودیت لحاظ می شود که در تامین گاز خانگی دچار مشکل نشود.

 

این مقام مسئول سهم گاز استان خراسان شمالی طی 24 ساعت شبانه روز را هفت میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: در این فصل از سال میزان مصرف به چهار میلیون و 300 هزار مترمکعب مصرف خانگی رسیده است.

 

افتخاری با بیان اینکه در سال گذشته 291 مشترک در خراسان شمالی وجود داشت، گفت: در سال جاری این تعداد مشترک به 315 هزار رسیده و افزایش 24 هزار مشترک در امسال افزایش مصرف را نیز به همراه دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: رقم گازبها در هفت ماه گرم سال از 15 فروردین هر سال تا 15 آبان که فصل گرم سال محسوب می شود، در بخش مصارف خانگی ثابت است.

 

 این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین در فصل سرد که از 15 آبان تا 15 فروردین ادامه دارد، نحوه محاسبه گاز بها براساس نوع اقلیم شهرها و میزان مصرف هر خانوار به صورت تصاعدی بالا می رود.

 

افتخاری با بیان اینکه محدود سازی صنایع از طریق شرکت ملی گاز با هدف مدیریت گاز در سراسر کشور با توجه به میزان مصرف استان ها لحاظ می شود، ادامه داد:  با ورود جبهه هوای سرد در دو هفته گذشته علاوه بر نیروگاه شیروان و کارخانه سیمان برای پتروشیمی خراسان و آلومینای جاجرم نیز محدودیت مصرف صادر شد.

 

معاون بهره برداری شرکت گاز استان در انتها از شهروندان صرفه جویی در میزان مصرف گاز به خصوص در روزهای سرد را تقاضا کرد و گفت: از لوازم گرمایشی استاندارد و ایمن استفاده کنید تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.

 

انتهای پیام/ رحمانی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک