سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۸:۵۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۴۵ - اذان مغرب:۲۰:۰۵:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ساعت ۱۴:۳۱

اتفاقی عجیب بعد از پیوند مغزاستخوان؛ تغییر هویت در نسل آینده!

به تازگی پدیده‌ای عجیب توجه دانشمندان را به خود جلب کرده‌ و آن تغییر هویت و دی‌ان‌ای یک بیمار بعد از عمل پیوند مغز استخوان است که این موضوع بر ساختار دی‌ان‌ای نسل آینده او هم تأثیر می‌گذارد!
اتفاقی عجیب بعد از پیوند مغزاستخوان؛ تغییر هویت در نسل آینده!,

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ فردی که به سرطان خون (لوکمی) مبتلا بود بعد از پیوند مغز استخوان متوجه تغییراتی در بدن خود شد که پزشکان بعد با بررسی‌های بیشتر، متوجه شدند دی‌ان‌ای این فرد در حال تغییر است؛ این تغییر در مایع منی او هم مشهود بود.

همین موضوع توجه پزشکان را به خود جلب کرد و باعث بررسی تأثیرات این پدیده حتی در لایه‌های مرتبط با جرم‌شناسی و تشخیص دی‌ان‌ای هم شد.

کریس لانگ امریکایی بعد از پیوند مغزاستخوان (که چهار سال پیش رخ داده بود) متوجه شد DNA موجود در مایع منی وی متعلق به یک مرد آلمانی است که هیچگاه او را از نزدیک ندیده‌ است!

به گفته دانشمندان، این طبیعی است که بعد از عمل پیوند، دی‌ان‌ای شخص اهدا‌کننده در خون شخص دریافت‌کننده وجود داشته باشد اما اینکه این تغییر به اعضای دیگر بدن هم سرایت کند، موضوع عجیبی است.

دی‌ان‌ای فرد آلمانی در لب، گونه و زبان دریافت‌کننده هم وجود دارد اما موهای سر و سینه او دی‌ان‌ای خودش را دارد اما جالبتر از همه این موارد، وجود دی‌ان‌ای فرد آلمانی در مایع منی کریس بود! در واقع کریس دارای دو مجموعه دی‌ان‌ای است.

تغییر دی‌ان‌ای در مایع منی کریس می‌تواند نسل آینده متفاوتی از او خلق کند که همخوانی آنها با دی‌ان‌ای کریس متفاوت باشد و با هویتی متفاوت به دنیا بیایند.

این موضوع می‌تواند بر روند بررسی پرونده‌های جنایی هم تأثیر گذارد و استناد بررسی‌ دی‌ان‌ای را با چالش مواجه کند؛ پرونده مشابهی هم در سال 2004 در آلاسکا اتفاق افتاده بود، شخصی که پرونده جنایی داشت از برادر خود مغز استخوان دریافت کرده بود بنابراین تشخیص هویت فرزندان از روی آزمایش دی‌ان‌ای با چالش جدی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک