شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۷/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ساعت ۱۲:۳۲
۲۳ و ۲۴ آذرماه؛

حضور هنرمندان خراسان شمالی در نمایشگاه فرهنگی وهنری کشور ترکمنستان

سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از حضور گروه موسیقی آیینی و سنتی جایلان و استاد تیمورزاده از خوشنویسان برجسته استان در نخستین نمایشگاه فرهنگی و هنری کشور ترکمنستان خبرداد.
حضور هنرمندان خراسان شمالی در نمایشگاه فرهنگی وهنری کشور ترکمنستان,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، ابوالحسن حیدری ، سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار کرد: نخستین نمایشگاه فرهنگی و هنری کشور ترکمنستان ۲۳ و ۲۴ آذرماه در شهرستان مرو کشور ترکمنستان با حضور هنرمندان استان خراسان شمالی برگزار خواهد شد.   

 

وی، اظهار کرد: گروه موسیقی آیینی و سنتی جایلان به سرپرستی رضا برات زاده و ۱۸ هنرمند در استان فعالیت می کند که هدف اصلی این گروه ترویج شادی و نشاط اجتماعی و صلح است.

 

سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: مراسم آیینی که توسط گروه اجرا می‌شود، ریشه در آیین‌های نیایشی گذشته خراسان دارد و نوعی چرخش در دایره کائنات و نشان دادن فراز و نشیب زندگی انسان است.

 

حیدری، همچنین حضور استاد تیمور زاده خوشنویس برجسته و رئیس انجمن خوشنویسان استان و گروه آیینی جایلان در ترکمنستان اعلام کرد.

 

وی خاطر نشان کرد:  گروه جایلان به معنای جوانان به زبان بومی کرمانجی شمال خراسان است که از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز و تا کنون برنامه‌هایی در بیش از ۱۰ کشور ازجمله یونان، ترکیه، تایوان، ترکمنستان، فرانسه، بلژیک، کویت و... اجرا کرده است.

 
انتهای پیام/ 
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک