پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۱:۲۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۱۱ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۴۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ساعت ۱۲:۴۲
مدیر کل راهداری خراسان شمالی اعلام کرد:

عملیات ساخت ۱۱ پل به مناقصه گذاشته شد/ساخت ۷۰ کیلومتر راه روستایی تا پایان سال مالی ۹۸

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالي با اعلام اینکه ساخت 22 پل آسیب دیده از سیل در سطح استان در دستور کار قرار گرفته، گفت: در حال حاضر از این تعداد، ساخت 11 پل به مرحله برگزاری مناقصه رسیده است.
عملیات ساخت 11 پل به مناقصه گذاشته شد/ساخت 70 کیلومتر راه روستایی تا پایان سال مالی 98,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، علی اصغر بدیعی مقدم، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالي در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به وقوع سیلاب ها در سطح استان طی سال گذشته و بهار امسال برخی از ابنیه فنی و پل ها آسیب دیدند.

بدیعی مقدم افزود: در مجموع به ارزش 86 میلیارد تومان خسارت وارده بر اثر سیل به ابنیه فنی و پل های آسیب دیده در سامانه سجاد ثبت شده است.

وی در ادامه اعلام کرد: در همین راستا، در حال حاضر ساخت 22 پل متوسط و بزرگ آسیب دیده از سیل تا پایان سال مالی 98 در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: 80 درصد از مطالعات ساخت این پل ها انجام شده که در مرحله نخست 11 پل را به مناقصه گذاشته ایم تا پیمانکاران این پروژه ها انتخاب شوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالي خاطر نشان کرد: اغلب این پل هایی که ساخته خواهند شد در شهرستان راز و جرگلان همچنین منطقه کهنه جلگه شهرستان مانه و سملقان واقع هستند.

وی درباره تامین منابع مالی ساخت این پل ها نیز عنوان کرد: در تلاش هستیم که برای ساخت این 22 پل، 50 درصد از اعتبار مورد نیاز را از محل منابع اعتباری استانی و 50 دیگر را از محل اعتبارات ملی تامین کنیم.

وی گفت: برآورد اولیه اعتباری انجام شده برای ساخت این 22 پل 30 میلیارد تومان است که تا به کنون از محل اعتبارات ملی دو میلیارد تومان و از محل اعتبارات استانی نیز کمتر از 2.5 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

بدیعی مقدم در بخش دیگری از سخن خود با اشاره به اجرای طرح ابرار در استان اظهار کرد: در راستای این طرح، روکش آسفالت و ساخت راه های روستایی به طول پنج هزار کیلومتر در دستور کار دولت قرار گرفته است که سهم خراسان شمالی از این طرح 55  کیلومتر است.

وی تصریح کرد: با این وجود، خراسان شمالی بنای کار در این طرح را بر روی روکش آسفالت و ساخت راه های روستایی به طول 70 کیلومتر تا پایان سال مالی 98 گذاشته است.

وی گفت: محل تامین اعتبارات این طرح، اعتبارات استانی و اعتبارات ملی استانی است و هیچ اعتبار ثابتی برای اجرای این طرح تعریف نشده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالي یادآور شد: به طور کلی تا به کنون 47 درصد از راه های روستایی استان آسفالت شده اند که میانگین کشوری در این شاخص توسعه ای حدود 52 درصد است.

در عین حال، بدیعی مقدم بیان کرد: از سال 94 تا به کنون 57 هزار تن قیر رایگان برای آسفالت راه های روستایی، راه های اصلی و فرعی استان صرف شده است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک