چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۴۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ساعت ۸:۱۹

جزئیات تازه از ۱۲۸۰ بنگاه مشکل‌دار/۳۷درصد نیمه‌فعال؛۱۳درصد تعطیل

نگاهی به وضعیت بنگاه های مشکل‌دار نشان می دهد از ۱۲۸۱ بنگاه شناسایی شده در سطح کشور، ۵۰ درصد فعال، ۳۷ درصد نیمه فعال و ۱۳ درصد نیز تعطیل هستند.قرارداد ۷۸ درصد کارگران این واحدها نیزموقت است.
جزئیات تازه از  ۱۲۸۰ بنگاه مشکل‌دار/۳۷درصد نیمه‌فعال؛۱۳درصد تعطیل,

به گزارش خبرنگار مهر، آمار بنگاه های مشکل‌دار در دوره های سه ماه یکبار توسط ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به روز رسانی می شود که بر اساس آخرین آمار مربوط به پایان شهریورماه، ۱۲۸۱ بنگاه مشکلدار در کشور شناسایی شده است.

آمار این بنگاه‌ها «از نظر تعداد» به تفکیک ۳۱ استان کشور حاکی از آن است که استان هرمزگان با ۹۸ بنگاه مشکل‌دار در صدر بیشترین بنگاه‌های دارای مشکل قرار دارد.

طبق اطلاعات و آمار به دست آمده، از مجموع بنگاه های مشکلدار ۹۰ درصد بخش خصوصی، ۷ درصد بخش تعاونی، ۲۰۵ درصد دولتی و مابقی مربوط به سایر نهادها و دستگاه ها هستند.

از نظر نوع فعالیت نیز، ۸۸ درصد از بنگاه های مشکلدار در حوزه صنعت، ۶ درصد در حوزه کشاورزی و ۶ درصد در حوزه خدمات فعالیت می کنند.

 

در بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار که عمدتا در سه فعالیت‌ اقتصادی صنعتی، کشاورزی و خدماتی فعالیت می‌کنند، ۱۴۶ هزار نیروی کار مشغول به کار هستند در حالی که این تعداد در بنگاه‌های مشکل دار تا پایان خرداد ماه ۱۴۱ هزار و ۷۴ نفر بود.

اشتغال ۷۸ درصد کارگران بنگاه های مشکلدار با قرارداد موقت

از نظر نوع قرارداد نیروی کار مشغول در بنگاه های مشکلدار، آمار نشان می دهد ۷۸ درصد کارگران شاغل در این ۱۲۸۱ بنگاه شناسایی شده به صورت قرارداد موقت مشغول به کار هستند.

همچنین به لحاظ فعال یا راکد بودن بنگاه ها، بر اساس آمار استخراج شده ۵۰ درصد بنگاه های مشکلدار فعال هستند؛ ۳۷ درصد بنگاه های مشکلدار به صورت نیمه فعال به کار خود ادامه می دهند. در عین حال ۱۳ درصد از این بنگاه ها تعطیل شدند.

بر اساس این گزارش، در بین بنگاه های مشکلدار، فهرست بنگاه هایی مشاهده می شود که طی سال های گذشته واگذار شدند. طبق آمار به دست آمده حدود ۴۰ واحد از بنگاه های مشکلدار، آن دسته از بنگاه هایی هستند که پس از واگذاری به بخشی دچار مشکل شدند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک