چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۴۸۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ساعت ۱۲:۱۴
نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی اعلام کرد:

روزانه ۲۰ میلیون لیتر بنزین صرفه جویی شد/ راهکارهای جدید برای فروش محصولات نفتی پیدا کرده ایم

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی گفت: با اجرای طرح بنزین در 24 آبان ماه امسال تا به کنون، روزانه 20 میلیون لیتر بنزین صرفه جویی شده است.
روزانه 20 میلیون لیتر بنزین صرفه جویی شد/ راهکارهای جدید برای فروش محصولات نفتی پیدا کرده ایم,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس امروز صبح در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار کرد: در حالی کشور طی سال های گذشته شرایط تحریمی ظالمانه ای را پشت سر گذاشته است که شاهد هستیم با وجود آن شرایط سخت، تلاش ها و اقدامات بسیاری برای پیشرفت و توسعه کشور انجام شده اند.

قربانی در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه منابع درآمدی کشور در 100 سال گذشته به فروش منابع نفتی وابسته بوده و بر اثر تحریم ها نیز این منابع درآمدی کشور به شدت کاهش یافته است، این شرایط موجب شدند تا به اقتصاد کشور یک فشار مضاعفی وارد شود.

در عین حال وی افزود: البته وجود زیرساخت های نامناسب در کشور، وجود سوء مدیریت ها و سوء تدبیرها نیز بر وارد شدن فشار بیشتر بر مردم و اقتصاد کشور نیز اثر گذار بوده اند.

وی به اجرای طرح بنزین در 24 آبان ماه امسال اشاره و عنوان کرد: معاون وزارت نفت گفته است که از محل اجرای این طرح روزانه 20 میلیون لیتر بنزین صرفه جویی شده است.

قربانی افزود: قبل از اجرای این طرح، کشور به صرفه جویی 20 میلیون لیتری در هر روز دست یافته بود.

وی گفت: درصورتیکه وزارت نفت از محل این صرفه جویی 40 میلیون لیتری بتواند هر لیتر بنزین را به قیمت چهار هزار و 500 تومان به کشورهای اطراف بفروشد، کشور به درآمدی 60 هزار میلیارد تومانی دست خواهد یافت.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در ادامه با بیان اینکه مگر داعش در شرایط جنگی نمی توانست نفت بفروشد که ایران در این شرایط تحریمی نتواند محصولات نفتی خود را بفروشد، اعلام کرد: کشور همانطور که الان در حال فروش محصولات نفتی خود است، در عین حال، راهکارهای جدیدی برای فروش محصولات نفتی خود را پیدا کرده است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک