سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۴۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ساعت ۹:۲۷

رشد نسبی قیمت مرغ/ دولت برنامه‌ریزی برای شب عید را آغاز کند

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به افزایش قیمت مرغ در بازار از دولت خواست برنامه ریزی و نظارت بر تولید مرغ شب عید را از همین حالا آغاز کند.
رشد نسبی قیمت مرغ/ دولت برنامه‌ریزی برای شب عید را آغاز کند,

حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران در گفتگو با خبرنگار مهر از افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت مرغ طی روزهای گذشته خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود به دلیل شرایط بازار و افزایش تقاضا هفته آینده نیز قیمت مجدداً حدود ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۸,۸۰۰ تومان و مرغ گرم بین ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان است.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه قیمت مرغ را مانند بسیاری دیگر از کالاهای ضروری عرضه و تقاضا تعیین می‌کند، گفت: هیچ گاه قیمت دستوری نمی‌تواند در این زمینه مؤثر واقع شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود شرایط تأمین و توزیع نهاده‌های دامی را مطلوب توصیف کرد و گفت: در این حوزه مشکلی نداریم و گاهاً شاهد نوسانات جزئی در برخی از نهاده‌ها هستیم اما تلورانس قیمت‌ها نگران کننده نیست.

اسدالله نژاد با اشاره به اینکه از اوایل بهمن ماه جوجه ریزی شب عید آغاز می‌شود، گفت: از دولت درخواست داریم که نظارت‌های خود را بر بحث نهاده‌های دامی و همچنین جوجه یک روزه افزایش دهد تا ما در ایام اوج تولید و مصرف با مشکل مواجه نشویم.

وی با اشاره به اینکه تولید در ایام شب عید نیازمند برنامه ریزی و نظارت دقیق است، گفت: قیمت مصوب جوجه یک روزه ۲,۵۵۰ تومان است، این در حالی است که اواخر ماه آبان و اوایل آذر ماه قیمت آن تا ۴,۰۰۰ تومان هم رسید، با وجود اینکه نه حجم جوجه ریزی بالا بود و نه اینکه در عرصه بحرانی داشتیم. ما نیز عاملان این مسئله را به سازمان حمایت و وزارت صمت به صورت مکتوب معرفی کردیم اما متأسفانه برخورد جدی با آنها نشد.

اسداله نژاد تصریح کرد: دولت باید نظارت بر تأمین و توزیع نهاده‌ها از جمله جوجه یک روزه را از هم اکنون برای ایام عید آغاز کند، در غیر این صورت قیمت جوجه ممکن است در نیمه اول بهمن برای مرغ شب عید به مرز ۵۵۰۰ تا ۶,۰۰۰ تومان می‌رسد.

وی اضافه کرد: مبادا شرایط به گونه‌ای باشد که قیمت تمام شده مرغ زنده برای تولیدکنندگان در ایام عید ۱۰,۵۰۰ تومان باشد و دولت انتظار داشته باشد که مرغداران آن را ۸,۵۰۰ تومان تحویل مصرف کننده بدهند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک