چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۸۲۴۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ساعت ۹:۲۲
سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری بجنورد خبر داد:

۲۳۰۰ پلاک سفیدی که از سهمیه بندی بنزین حذف شدند/ اطلاعات رانندگان به اتحادیه تاکسیرانی کشور اعلام شد

سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: در طرح سهمیه بندی بنزین دو هزار و 300 تاکسی آژانس بجنورد که پلاک سفید هستند در گروه خودروی شخصی محسوب شدند و از دریافت سوخت یارانه ای محروم شدند.
2300 پلاک سفیدی که از سهمیه بندی بنزین حذف شدند/  اطلاعات رانندگان به اتحادیه تاکسیرانی کشور اعلام شد,

حمیدرضا شافعی، سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری بجنورد در گفتگو با خبرنگارعصراترک با بیان اینکه بعد از افزایش قیمت بنزین در کشور سهمیه بندی هایی برای وسایل نقلیه لحاظ شد، اظهار کرد: در شهر بجنورد 627 تاکسی خطی زرد رنگ مشغول به فعالیت هستند و این تاکسی ها با داشتن پلاک "پ" سهمیه بنزینشان را بعد از اجرای این طرح به صورت ماهانه دریافت می کنند.

وی ادامه داد: این در حالی است که دو هزار و 300 دستگاه تاکسی در سطح شهر بجنورد که دارای پلاک سفید هستند در لیست تاکسی ها به شمار نیامده اند و از این سهمیه یارانه بنزین محروم شده اند.

شافعی بیان داشت: بلافاصله بعد از اجرایی شدن طرح   افزایش قیمت بنزین و عدم لحاظ سهمیه برای تاکسی ها پلاک سفید آمار تمامی آنها برای تخصیص سهمیه به تهران ارسال شد تا طی این ماه سهمیه آنها نیز شارژ شود.

سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری بجنورد عنوان کرد: براساس تصمیم وزارت کشور برای تاکسی های دوگانه سوز هزینه  120 لیتر بنزین سهمیه ای و برای خودروهای تک سوز  هزینه 200 لیتر بنزین سهمیه ای به حسابشان واریز خواهد شد که ویژه خرید سوخت است و هیچ گونه برداشت نقدی از آن نمی توان داشت.

شافعی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ یک از دستگاه های تاکسی که در این گروه قرار دارند از این سهمیه بندی بهره مند نشده اند، گفت: براساس آخرین پیگیری لیست ارسالدر حال بررسی بوده و تا دهم دی ماه یارانه ان دسته از رانندگانی که اطلاعات آنها و شماره حساب اعلامی صحیح و کامل باشد واریز می شود.

این مقام مسئول در رابطه با وضعیت تاکسی های اینترنتی در سطح شهر بجنورد بیان داشت: دو گروه از تاکسی ها که زیر نظر تاکسیرانی بجنورد مجوز دریافت کرده اند و در محدوده فعالیت ما قرار دارند، بقیه موارد از تهران مجوز فعالیت دارند و هیچ اطلاعاتی از رانندگان انها در دست نداریم و به صورت مستقل کار می کنند.

وی خاطر نشان کرد: براساس اعلام این رانندگان پالایششان در تهران انجام شده اما از صحت یا عدم آن اطلاعی در دست نیست.

شافعی یادآور شد: طبق دستورالعمل ارائه شده از سوی وزارت کشور این گروه از تاکسی های اینترنتی موظف هستند تا آمار و اطلاعاتشان را به ما بدهند اما هیچ گونه آماری به دست ما نرسیده و هر گونه شکایتی از این دسته تاکسی ها را نمی توانیم پاسخگو باشیم.

این مقام مسئول گفت: همچنین بعد از گرانی بنزین طرحی کشوری در جهت گازسوز کردن وانت بارها اعلام شد که زمانی که چارچوب آن برای ما مشخص و اعتبارات تحقق یابد،در دستور کار قرار می گیرد.

سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری بجنورد خاطر با اشاره به اینکه حدود 200 وانت بار در زیرمجموعه ما مجوز فعالیت دارند، گفت: این گروه از وانت بارها می توانند از تخصیص تسهیلات در جهت گازسوز کردن وانت بارهایشان بهره مند شوند.

 

در شهر بجنورد مرکز خراسان شمالی دوهزار و 300 دستگاه تاکسی پلاک سفید، 627 تاکسی پلاک "پ"، 70 دستگاه تاکسی حومه و حواشی شهر با  پلاک"ت" مشغول به فعالیت هستند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک