سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ساعت ۹:۳۲
مسئول بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد:

وجود ۳ بیمار مبتلا به آتروفی عضلانی نخاعی در خراسان شمالی

مسئول بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سه بیمار مبتلا به آتروفی عضلانی نخاعی (SMA) در خراسان شمالی وجود دارد.
وجود 3 بیمار مبتلا به آتروفی عضلانی نخاعی در خراسان شمالی ,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک،  مهری فرشاد، مسئول بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: SMA نوعی بیماری عصبی عضلانی است که با از دست رفتن نورون های حرکتی و تحلیل رفتن عضلات همراه است و اغلب باعث مرگ زودهنگام می شود.

 

مهری فرشاد افزود: این بیماری ژنتیکی و وراثتی بوده و به دلیل تغییرات ژنی و در برخی موارد ازدواج های فامیلی ایجاد می شود و مبتلایان نمی توانند حرکات عضلات خود را به دلیل از دست دادن سلول های عصبی در نخاع و مغز استخوان کنترل کنند.

 

وی فرانشیز خدمات بستری این بیماران را تا سقف 60 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: انجام آزمایش های تخصصی، فیزیوتراپی، تصویربرداری و ویزیت های تخصصی در مراکز درمانی برای این بیماران رایگان است.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: آتروفی نخاعی عضلانی فقط یک بیماری نیست، بلکه فرد از وجود چند بیماری رنج می برد و این بیماری  از هر ده هزار تولد در یک نفر رخ می دهد.

 

انتهای پیام/ ر

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک