دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ساعت ۱۱:۳۹
دبیر کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی خراسان شمالی:

پایداری جو هوا تا اوایل هفته آینده/ گروه های حساس از منزل خارج نشوند

دبیر کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی خراسان شمالی گفت: طی دو روز گذشته با توجه به جو پایدار در استان و آلودگی هوا به خصوص در شهر بجنورد در ساعات اولیه صبح، گروه های حساس از جمله کودکان، سالمندان و بیماران در این ساعات از منزل خارج نشوند.
پایداری جو هوا تا اوایل هفته آینده/ گروه های حساس از منزل خارج نشوند,

علیرضا گلرخ، دبیر کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: براساس آخرین نقشه های هواشناسی جو پایدار را تا اوایل هفته آینده در خراسان شمالی خواهیم داشت.

وی  توصیه های این هفته در بخش کشاورزی را شامل انجام شخم، جمع آوری بقایای به جامانده در مزارع و باغات، مبازره با علف های هرز در مزارع کلزا با تلفیق روشهای زراعی و مکانیکی، عدم هرس درختان، تسریع در برداشت چغندرقند و پنبه اعلام داشت.

گلرخ اضافه کرد: همچنین ترمیم و آماده سازی سیاه چادرها برای شرایط نامساعد جوی فصل زمستان و خشک کردن دام تازه متولد شده و تغذیه آن با آغوز را از توصیه های مدنظر در امور عشایر و دامداری خواند.

این کارشناس مسئول یادآور شد: شهروندان در بحث توصیه های ایمنی و شهری باید شستشوی اتومبیل در حیاط منزل و روان آب ها را در ساعات بعدازظهر و اوایل صبح مدنظر داشته باند با توجه به این نکته که به دنبال سردی هوا احتمال بروز یخ زدگی و لغزندگی معابر دور از انتظار نخواهد بود.

دبیر کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: افرادی که قصد خروج از شهر دارند از سالم بودن تجهیزات فنی و زمستانی، به همراه داشتن زنجیر چرخ ، سوخت کافی اطمینان داشته باشند و محورهای برون شهری و کوهستانی مدنظر قرار گیرد.

گلرخ گفت: طی دو روز گذشته با توجه به جو پایدار در شهر و آلودگی هوا به خصوص در شهر بجنورد در ساعات اولیه صبح، گروه های حساس از جمله کودکان، سالمندان و بیماران در این ساعات از منزل خارج نشوند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک