چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۴۹۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ساعت ۸:۵۲
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی:

۳۷کیلومتر از جاده جنگل گلستان تا پایان بهار ۹۹  تکمیل می شود/ خراسان شمالی سهمی از آزادراه‌های کشور ندارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی گفت: ۳۷ کیلومتر از جاده جنگل گلستان تا پایان بهار سال آینده تکمیل و بهره برداری شود.
۳۷کیلومتر از جاده جنگل گلستان تا پایان بهار 99  تکمیل می شود/ خراسان شمالی سهمی از آزادراه‌های کشور ندارد,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، سید عبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با اشاره به این‌که خراسان شمالی هم‌اکنون سهمی از ٰآزادراه‌های کشور ندارد، مجموع شبکه جاده‌ای این استان را شش هزار کیلومتر عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه‌های جدی ما تبدیل بخشی از راه‌های اصلی استان به آزادراه است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۷۳ کیلومتر بزرگراه در استان خراسان شمالی وجود دارد که یک درصد شبکه بزرگراهی کشور را شامل می‌شود، افزود: خراسان شمالی استانی مرزی است و در تردد زائران حرم رضوی نقشی پررنگ و در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، صنعتی و معدنی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، بر این اساس باید تحولی در این حوزه انجام شود و سهم استان در شبکه بزرگراهی کشور افزایش یابد.

نژادصفوی با بیان اینکه استان خراسان شمالی ۴۳۳ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی دارد، اقدامات انجام شده را نسبت به نوپا بودن استان مناسب خواند و ابراز امیدواری کرد، با توجه مسئولان استانی و کشوری شبکه جاده‌ای استان توسعه یابد.

وی عنوان کرد: هم‌اکنون تعداد زیادی پروژه جاده‌ای را با توجه به اعتبارات ملی و استانی در دست اجرا داریم و از لحاظ اعتباری اگر بتوانیم تخصیص‌های مناسبی تا پایان سال مالی جذب کنیم، اتفاقات خوبی در استان رخ می‌دهد. هم‌اکنون قرارداد حدود ۹۰۰ کیلومتر راه در استان منعقد شده است که برخی فعال و برخی نیازمند بازنگری‌ هستند و برخی از این پروژه‌ها نیز به دلایلی از جمله کمبود اعتبار آن‌گونه که مد نظر وزارت راه و شهرسازی است پیش نرفته و نیازمند بازنگری و مساعدت مسئولان است.

مدیرکل راه و شهرسازی یکی از موضوعات اساسی در این حوزه که مطالبه مردم و دستگاه‌های مختلف استان است را موضوع جاده جنگل گلستان برشمرد و گفت: این محور به دلیل تک‌بانده بودن، میزان تلفات بالایی دارد. وزیر راه و شهرسازی به جد پیگیر این پروژه است و تاکیدات لازم را انجام داده است؛ در این زمینه مکاتبات متعددی با دستگاه‌های مختلف استان انجام شده است و با برنامه‌ریزی، بازدیدها و رایزنی‌های مستمر به دنبال ایجاد تحولی در این پروژه هستیم. این محور نقشی بسیار اساسی در رونق اقتصادی استان دارد و بهره‌برداری از آن می‌تواند به جذب گردشگر بینجامد.

وی گفت: اگر همکاری لازم در خصوص پروژه جاده جنگل گلستان انجام شود، امکان افتتاح ۳۷ کیلومتر از این محور تا پایان بهار سال آینده وجود دارد که اتفاق مبارکی برای استان است.

نژادصفوی در ادامه به شبکه ریلی استان اشاره کرد و گفت: یکی از مطالبات در این حوزه موضوع خط ریلی اسفراین است که مطالعات آن در حال انجام است و سعی می کنیم به زودی عملیات اجرایی این خط  آغاز می‌شود.

وی افزود: در حوزه شبکه حمل و نقل استان نیازمند بازنگری و یک کار اساسی با حمایت همه مسئولان هستیم؛ در این زمینه رایزنی‌های استانی را انجام داده‌ایم که اعتبارات مناسبی را در سال ۹۹ به شبکه حمل و نقل استان اختصاص دهند.

انتهای پیام/گ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک