چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ساعت ۱۰:۴۰
در ۹ ماهه نخست سال جاری؛

۳۲۰۰ تن تخم مرغ در خراسان شمالی تولید شد

مدیر امور طیور، زنبورعسل و پرورش کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تولید سههزار و 223 تن تخم مرغ در 9ماهه نخست سال جاری در واحد های مرغداری تخمگذار صنعتی و واحدهای بومی این استان خبر داد.
3200 تن تخم مرغ  در خراسان شمالی تولید شد,

به گزارش گروه دریافت خبر  عصر اترک،  مهدی شکاری،مدیر امور طیور، زنبورعسل و پرورش کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی  با اشاره به اینکه میزان تولید تخم مرغ واحد های صنعتی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته، اظهار کرد: علت این افزایش تولید راه اندازی دو واحد مرغ تخمگذار  به ظرفیت اسمی 120هزار قطعه و ظرفیت فعال 72هزار قطعه در استان است.

وی نیاز سالانه استان به تخم مرغ را 9 هزار و 972 تن اعلام کرد.

مدیر امور طیور، زنبورعسل و پرورش کرم ابریشم سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی در خصوص رتبه ایران در تولید تخم‌مرغ در دنیا بیان داشت: کشور ایران از نظر حجم تولید پنجمین کشور در آسیا و دهمین کشور در دنیا هستیم.

وی سرانه مصرف تخم مرغ در سطح کشور را به ازای هر نفر 200 عدد در سال اعلام کرد که متوسط سرانه مصرف تخم مرغ در جهان 180عدد است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: سرانه مصرف تخم مرغ  در کشورهای اروپایی و امریکا بالای 250عدد است که امید است با ترویج مصرف تخم مرغ به شعار جهانی در سالجاری "کودکی بانشاط ،بزرگسالی سالم هر روز با یک تخم مرغ "برسیم.

 

انتهای پیام/ ر

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک