چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ساعت ۱۱:۱۸

پایان خرید حمایتی زعفران از کشاورزان/۵۰ درصد مطالبات پرداخت شد

عضو شورای ملی زعفران با اشاره به پایان خرید حمایتی طلای سرخ از کشاورزان گفت:دولت ۵۰ درصد مطالبات کشاورزان را پرداخت کرده است.
پایان خرید حمایتی زعفران از کشاورزان/۵۰ درصد مطالبات پرداخت شد,

علی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر وضعیت بازار زعفران را آرام توصیف کرد و گفت: هم اکنون در روزهای پایانی سال میلادی به سر می‌بریم و به همین دلیل بازارهای هدف ما فعال نیستند و امیدواریم که با آغاز سال میلادی جدید صادرات، هم در حوزه زعفران و هم کالاهای دیگر رونق بگیرد.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم زعفران در حال حاضر حداقل بین ۶ تا ۶.۵ میلیون تومان و حداکثر ۹ تا ۱۰.۵ میلیون تومان است که حداقل قیمت زعفران مربوط به زعفران دسته و حداکثر نرخ آن مربوط به نوع سوپر نگین است.

عضو شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه قیمت زعفران طی هفته‌های اخیر نوسان جدی نداشته است، افزود: خرید حمایتی زعفران توسط دولت به پایان رسید و در این دوره سازمان مرکزی تعاون روستایی بیش از ۵۰ تن زعفران از کشاورزان خریداری کرد.

حسینی با بیان اینکه بهره برداران تمایل داشتند که خرید زعفران توسط دولت ادامه پیدا کند، گفت: دولت برای این کار نیاز به منابع دارد ضمن اینکه تاکنون حدود ۵۰ درصد مطالبات زعفران کاران پرداخت شده و ۵۰ درصد آن نیز باقی مانده است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک