چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۰۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ساعت ۱۵:۳۸
استاندار خراسان شمالی اعلام کرد:

ایجاد فروشگاه های عرضه کالاهای خراسان شمالی در سه کشور آسیایی، روی میز استانداری

استاندار خراسان شمالی اعلام کرد: ایجاد فروشگاه های عرضه کالاهای خراسان شمالی در سه کشور آسیایی هم اکنون در حال پیگیری است که به زودی سفرای این سه کشور در همین باره برای انجام مذاکرات به استان سفر خواهند کرد.
ایجاد فروشگاه های عرضه کالاهای خراسان شمالی در سه کشور آسیایی، روی میز استانداری,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی ظهر امروز در جلسه تصویب سند توسعه تجارت خراسان شمالی اظهار کرد: خراسان شمالی از ظرفیت تولیدات کشاورزی و از ظرفیت گردشگری قابل توجهی برخوردار است که هنوز استان از این ظرفیت ها به درآمدی هموزن خود دست نیافته است.

شجاعی با تاکید بر این نکته که باید نگاه ها را تغییر دهیم و ظرفیت تولیدی استان را به سوی بازارهای هدف خارجی هدایت کنیم، اعلام کرد: طی تعامل با وزارت امور خارجه کشور با سفرای کشورهای تاجیکستان، قزاقستان و آذربایجان گفت و گو کرده ایم تا فروشگاه های محصولات تولیدی خراسان شمالی با نام خراسان شمالی را در این کشورهای هدف به منظور کمک به رونق اقتصادی استان راه اندازی و افتتاح شوند.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی سفرای این سه کشور را به استان برای انجام مذاکرات در این باره دعوت کرده است، گفت: در آینده نزدیک سفرای این سه کشور به خراسان شمالی سفر خواهند کرد تا در این باره گفت و گوها برای تصمیم گیری نهایی انجام شوند.

وی یادآور شد: وزارت امور خارجه کشور در این زمینه از خراسان شمالی حمایت خواهد کرد.

استاندار خراسان شمالی افزود: در همین راستا، کمیسیون های تخصصی برای این هدفگذاری اشاره شده در استان تشکیل می شوند تا در این راستا راهبرد و تصمیمات این برنامه نهایی شوند.

شجاعی گفت: هدف آن است که سفر سفرای این سه کشور به خراسان شمالی به عقد تفاهم نامه و عملیات همکاری منجر شوند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک