یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ساعت ۸:۲۶

جزئیات بیمه‌ تکمیلی جدید فرهنگیان به ۲ روش صندوقی و بیمه‌گری

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با تشریح جزییات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان گفت: دو طرح "الف" و "ب" با هزینه ۷۵ و ۴۶ هزار تومان ارائه می‌شود.
جزئیات بیمه‌ تکمیلی جدید فرهنگیان به ۲ روش صندوقی و بیمه‌گری,

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ قرار داد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان با بیمه آتیه‌سازان حافظ منعقد شد و براین اساس در قرارداد جدید همچنان دو روش به صورت اختیاری اعلام شده که در طرح (ب) یعنی روش صندوقی سرانه هر فرد بیمه‌شده مبلغ 46 هزار تومان وسرانه هر فرد در روش بیمه‌گری یعنی طرح (الف)  مبلغ 75 هزار تومان اعلام شده است.

آنگونه که گودرز کریمی‌فر؛ مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش به تسنیم گفت: به منظور توجه به منزلت اجتماعی فرهنگیان و در راستای حمایت‌های تکمیلی درمان، خدمات درمانی بدون سقف را با هدف افزایش طیب خاطر معلمان در بیش از 5500 بیمارستان و مرکز درمانی در سراسر کشور با رشد 10 درصدی مراکز طرف قرار داد با شرکت بیمه‌آتیه سازان حافظ ، منعقد شد و از تاریخ اول دی ماه 1398 تا 30 آذر ماه 1399 اعتبار دارد.

افزایش هزینه‌های زایمان، رفع عیوب انکساری چشم و آمبولانس

وی افزود: بدیهی است در قرار داد جدید پرداخت هزینه‌ها و تعهدات درمانی زایمان توسط شرکت بیمه‌گر از 1.5 میلیون میلیون تومان به سه میلیون تومان به میزان 100 درصد افزایش یافته است ضمن اینکه تعهدات پرداخت هزینه رفع عیوب انکساری چشم از 400 هزار تومان به مبلغ 500 هزار تومان افزایش داشته همچنین هزینه آمبولانس برون شهری از 200 هزار تومان به 400 هزار تومان رشد و هزینه عینک به میزان 70 هزار تومان قابل پرداخت است.

دو طرح الف و ب با هزینه 75 و 46 هزار تومان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌و‌پرورش عنوان‌کرد: در قرار داد جدید همچنان دو روش بصورت اختیاری اعلام شده که در طرح (ب) یعنی روش صندوقی سرانه هر فرد بیمه‌شده مبلغ 46 هزار تومان وسرانه هر فرد در روش بیمه‌گری یعنی طرح (الف)  مبلغ 75 هزار تومان اعلام شده است.

وی افزود:‌ هر کدام از افراد بیمه‌شده چنانچه به مراکز طرف قرارداد در سراسر کشور مراجعه کنند صرفاً با ارائه کدملی و بدون هرگونه پرداخت در تعهدات و خدمات بدون سقف برابر مفاد تفاهم‌نامه از مزایای بیمه تکمیلی درمان برخوردار خواهند بود.

کریمی‌فر گفت: پرداخت خسارات برای بیماران خاص و صعب العلاج که به سایر مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه کنند بصورت آنلاین و آن‌تایم پرداخت و تلاش بر این است که هزینه‌های سایر بیمارانی که به مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه می‌کنند در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی  وزارت آموزش‌وپرورش مطرح‌کرد: فرهنگیان متقاضی بیمه تکمیلی درمان جهت بیمه خود، همسر و تمامی فرزندان تحت تکفل تا تاریخ 20 دی 98 می‌توانند با انتخاب یکی از دو طرح " الف" یا "ب" با مراجعه به ادارات تعاون محل خدمت، نسبت به انتخاب یک طرح اقدام کنند.

انصراف از بیمه تکمیلی تا 20 دی

وی افزود: بیمه‌شدگانی که به هر دلیل متقاضی انصراف از پوشش بیمه‌ای هستند تا تاریخ 20 دی ماه 98 فرصت دارند جهت تکمیل فرم انصراف به ادارات تعاون محل خدمت، مراجعه و ادارات نیز موظف به دریافت و ابطال عضویت این بیمه شدگان هستند.

قرار داد بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان در بحث هزینه‌های درمان بدین شرح است:
1- جراحی های تخصصی ( بدون سقف ).

2- درمان طبی و سایر اعمال جراحی (بدون سقف ).

3- هزینه های پاراکلینیکی (بدون سقف ).

4- ویزیت پزشکان (بدون سقف).

5- هزینه تهیه پیوند اعضا طبیعی با تایید انجمن‌های مربوطه (بدون سقف ).

6- هزینه‌های اروتز و پروتز طبق تعریف و تعرفه وزارت بهداشت (بدون سقف ).

7- هزینه‌های مرتبط با نازایی و ناباروری (بدون سقف ).

8- فرانشیز داروی در تعهد بیمه همگانی و ملزومات دارویی (بدون سقف ).

انتهای پیام/
 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک