چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ساعت ۱۵:۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی خبر داد:

بدهکاری ۱۵۰ میلیون تومانی بنیاد شهید به پیمانکاران / سردرگمی سهم ۲۵ درصدی ایثارگران از اشتغال

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با اشاره به اینکه بازسازی و مرمت 80 درصد از گلزار شهدای استان انجام شده، گفت: در سال 98 اعتباری برای این موضوع پیش بینی نشد، ضمن اینکه مبلغ 150 میلیون تومان به پیمانکاران بدهکار هستیم.
بدهکاری 150 میلیون تومانی بنیاد شهید به پیمانکاران / سردرگمی سهم 25 درصدی ایثارگران از اشتغال ,

به گزارش عصراترک، سید عابس حسینی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان خراسان شمالی در جمع اصحاب رسانه اظهار شد: براساس بند "چ" ماده 86 قانون کلیه دستگاه های اجرایی موظف اند که 20 درصد از اعتبارات فرهنگی شان را به ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه در اکثر برنامه هایی که در این خصوص اعلام می شود سازمان ها اعلام می کنند ما بودجه خاصی در این حوزه نداریم، گمان را بر این می گذاریم که از این قانون اطلاعی ندارند.

حسینی اضافه کرد: براساس مصوبه ای که بین بنیاد شهید و وزارت کشور به عمل آمده است، حفظ، نگه داری و مرمت و ترمیم گلزار شهدا به عهده بخشداری، شهرداری و دهیاری است، در حالی که این مصوبه تا مرحله شهرداری ها اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه بازسازی و مرمت  80 درصد از گلزار شهدای استان انجام شده و 70 درصد از تک مزارها باقی مانده است، گفت: در سال 98 اعتباری برای این موضوع پیش بینی نشد، ضمن اینکه از سال 96 و 97 نیز مبلغ یکصد و 50 میلیون تومان به پیمانکاران بدهکار هستیم.

این مقام مسئول در خصوص اشتغال ایثارگران عنوان کرد: به کارگیری 25 درصد ایثارگران در اشتغال تبدیل به یک کلاف سردرگم شده است که هیچ احاطه ای بر آن نداریم و این باعث شده اکثر سازمان هایی که استخدامی دارند سهمی برای این گروه قائل نشوند.

حسینی بحث بیمه درمانی ایثارگران را یکی از مشکلات پیش آمده در این بنیاد بیان کرد و گفت: تمامی بدهی درمانی ایثارگران تا اواخر خرداد ماه به مراکز خدماتی و درمانی دولتی پرداخت شده است.

وی کل مبلغ بدهی بیمه دی به مراکز دولتی درمانی 570 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که بعد از اتمام قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی استان در شهریور ماه، قرارداد تمدید نشده است و ایثارگران در دریافت خدمات درمانی دچار مشکل شدند.

این مقام مسئول یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی استان بدهی بیمه دی را دلیل عدم تمدید این قرارداد عنوان کرده است.

در انتهای این جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان خراسان شمالی توسط استاندار خراسان شمالی مصوب شد که طی یک هفته به علوم پزشکی استان جهت تمدید قرارداد درمانی با بیمه دی برای امور ایثارگران مهلت داده شود.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک