چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ساعت ۸:۳۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

درآمدهای لحاظ شده در بودجه ۹۹ غیرممکن است!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر بودجه سال 99 بودجه هزینه ای است، درآمد این بودجه، مالیات، درآمدهای گمرکی، فروش اموال و فروش اوراق مشارکت درصدی هم فروش نفت با توجه به وضعیت کنونی ایران فروش نفت، غیر ممکن است.
درآمدهای لحاظ شده در بودجه 99 غیرممکن است!,

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی صاحب نیوز در خصوص مشکلات بودجه 99، اظهار کرد: بودجه سال 99 بودجه ای انقباضی که نسبت به سال های قبل در ظاهر 14 درصد افزایش دارد، این افزایش به دلیل افزایش هزینه های جاری کشور است و مجبور هستیم افزایش داشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه عمرانی سال 99 کاهش پیدا کرده است و دلیل آن هم در نظر گرفتن این بودجه از فروش نفت است که خود فروش نفت هم کاری مبهمی و امکان محقق شدن آن کم است.

وی افزود: بیشتر بودجه سال 99 بودجه هزینه ای است، درآمد این بودجه، مالیات، درآمدهای گمرکی، فروش اموال و فروش اوراق مشارکت درصدی هم فروش نفت با توجه به وضعیت کنونی ایران فروش نفت، غیر ممکن است.

حجت الاسلام موسوی لارگانی با توضیح اینکه بودجه های شرکت های دولتی حدود یک هزار و پانصد هزار میلیارد تومان است، بیان کرد: سه چهارم بودجه به شرکت های دولتی داده می شود اما دو درصد درآمدهای مالیاتی مربوط به این شرکت هاست.

وی ادامه داد: اولین جلسه بودجه در کمیسیون اقتصادی چند روز قبل با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد و بیشتر زمان جلسه برای توضیح بودجه به آقای نوبخت داده شد؛ سال های گذشته برخی از اهداف محقق نشده است که این هداف هم در بودجه امسال در نظر گفته شده است که یکی از آن ها ایجاد یک میلیون شغل در سال است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: اگر سالی یک میلیون شغل ایجاده کرده بودیم نباید آمار بیکاری کشور اینقدر زیاد باشد و باید پیش بینی ها لازم در این زمینه وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک