یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ساعت ۹:۵۲

دولت باید مابه‌التفاوت مرخصی زایمان را پرداخت کند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مرخصی زایمان باید از ۶ ماه به ۹ ماه باید افزایش یابد و دولت باید مابه‌التفاوت این سه ماه را پرداخت کند، گفت: این سازمان می‌تواند این سه ماه مرخصی را از سوی دولت پرداخت کند و به عنوان بدهی دولت محسوب شود.
دولت باید مابه‌التفاوت مرخصی زایمان را پرداخت کند,

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مصطفی سالاری عصر امروز در مراسم گرامیداشت ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار اظهار کرد: 14 هزار نفر در بخش پرستاری سازمان تامین اجتماعی در حال خدمت به بیش از 42 میلیون نفر بیمه شده این سازمان در مراکز درمانی هستند.

وی تصریح کرد: قطعاً پرستاران مسئولیت سنگینی را برعهده دارند و نیاز است که مسئولان عنایت ویژه‌ای به دغدغه‌ها و مشکلات آنها داشته باشند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: طرح جدیدی برای ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان آماده شده است که نسبت به اجرای این طرح اقدام خواهیم کرد؛ در این طرح، مسئله بودجه، بهره‌وری و ارتقاء مراکز درمانی مد‌نظر قرار دارد و ما به هیچ وجه به دنبال خودگردانی بیمارستان‌ها نیستیم و از جامعه کارگری و کارفرمایی حق بیمه دریافت می‌کنیم تا خدمات درمانی مناسبی به آنها ارائه کنیم.

سالاری خاطر‌نشان کرد: پرداخت ما به بیمارستان‌ها به جای اینکه مقطعی و نامنظم باشد با اجرای این طرح به‌صورت منظم پرداخت خواهد شد و بر اساس عملکرد مابقی پرداختی‌ها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی به دنبال برون‌سپاری خدمات درمانی است و چنانچه بخش خصوصی خدماتی در حوزه درمان ارائه کند ما فضای آن را فراهم می‌کنیم و در قالب تفاهمنامه‌ای از این خدمات بهره خواهیم برد.

مدیر‌عامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه ما به هیچ وجه به دنبال خودگردانی بیمارستان‌ها نیستیم، تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات هفتگانه که ارتقاء هتلینگ هم در آن دیده شده، به دنبال افزایش سطح ارائه خدمات به بیمه‌شدگان هستیم.

وی اضافه کرد: این طرح مستمراً پایش خواهد شد و هر جایی که نیاز باشد نسبت به اصلاح آن بر اساس مصوبه هیئت مدیره تامین اجتماعی اقدام خواهیم کرد.

سالاری گفت: در حوزه درمان، حساب اختصاصی ایجاد شده و 2250 میلیارد تومان به این حساب واریز می‌شود تا خدمات درمانی را در حوزه مستقیم و غیرمستقیم به بیمه‌شدگان ارائه کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: ما به دنبال پرداخت بدهی‌ها به مراکز دانشگاهی هستیم و در هفته آتی در صورت اختصاص 3 هزار میلیارد تومان از سوی دولت به تامین اجتماعی، بدهی‌مان به مراکز درمانی وزارت بهداشت صفر خواهد شد.

سالاری تصریح کرد: بنا داریم بدهی مراکز غیر وزارت بهداشت که رقم آنها نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان است را ظرف دو ماه آینده پرداخت کنیم و آن را به صفر برسانیم.

وی گفت: بر اساس مصوبه دولت باید مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه افزایش یابد و دولت باید مابه‌التفاوت این سه ماه را پرداخت کند و ما در حال بررسی این مسئله هستیم و هفته آینده این مشکل را حل کنیم و تامین اجتماعی این سه ماه را از سوی دولت پرداخت کند و به عنوان بدهی دولت به تامین اجتماعی محسوب شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: با این اقدام 20 درصد از شکایت‌های دعاوی از سازمان تامین اجتماعی کاهش خواهد یافت و اگر بتوانیم موارد مشابه آن را تعیین تکلیف کنیم، این رقم به 35 درصد خواهد رسید و در واقع شکایات از سازمان تامین اجتماعی کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک