چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ساعت ۱۰:۴۴
در جلسه کارگروه اشتغال خراسان شمالی ؛

ایجاد ۵ ناحیه صنعتی در استان مصوب شد

ایجاد پنج ناحیه صنعتی در خراسان شمالی امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان شمالی مصوب شد تا برای اخذ مصوبه نهایی به جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال شود.
ایجاد 5 ناحیه صنعتی در استان مصوب شد,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، امروز صبح در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان موضوع احداث پنج ناحیه صنعتی در استان از سوی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان مطرح و توضیح داده شد.

بر اساس این گزارش، سیاوش وحدت، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی اظهار کرد: مطالعات امکان سنجی احداث نواحی صنعتی خرق، پیش قلعه، صفی آباد، غلامان و جرگلان انجام شده اند که احداث این نواحی از سوی فرمانداران شهرستان های فاروج، مانه و سملقان، اسفراین و راز و جرگلان پیشنهاد شده بودند.

وحدت با یادآوری این مطلب که اعطای تسهیلات اشتغال در استان طی سال های اخیر، تقاضا برای ایجاد کارگاه ها در استان را بیشتر کرده است، تصریح کرد: در همین راستا، اخیرا تقاضای بخش خصوصی برای ایجاد این کارگاه ها در مناطقی که ناحیه صنعتی باشند نیز بیشتر شده است.

در این جلسه، عبدالله یوسفی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز درباره ایجاد پنج ناحیه صنعتی تقاضا شده در استان اظهار کرد: ایجاد نواحی صنعتی اگر برای تکمیل حلقه های زنجیره تکمیل مشاغل باشد، ایجاد این کارگاه ها دارای توجیه اقتصادی است، در غیر این صورت اگر تقاضای ایجاد کارگاه برای ایجاد اشتغال زیاد نباشد، ایجاد ناحیه صنعتی دارای توجیه اقتصادی نیست.

وی گفت: ایجاد نواحی صنعتی در مناطق دور افتاده باید بر مبنای تعداد تقاضای بخش خصوصی تصمیم گیری شود.

محمود قنبری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه بیان کرد: تنها دلیل وجود و ایجاد نواحی و شهرک های صنعتی باید بر مبنای تقاضای بخش خصوصی به منظور ایجاد کارگاه های تولیدی و اشتغال آفرینی باشد.

وی خاطر نشان کرد: صرف 30 یا 40 تقاضای بخش خصوصی نمی توان در این شرایط اقتصادی کشور، ناحیه صنعتی که نیاز اعتبارات زیاد دارد، آماده سازی کرد.

حسن پارسی پور، ریيس سازمان مديريت و برنامه ريزی خراسان شمالی نیز در این جلسه بر لزوم انجام مطالعات دقیق و عمیق برای ایجاد نواحی صنعتی در استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار عصر اترک در این جلسه مصوب شد که در مناطق خرق، پیش قلعه و غلامان واقع در شهرستان های فاروج، مانه و سملقان و راز و جرگلان سه ناحیه صنعتی ایجاد شوند.

همچنین در این جلسه مصوب شد که برای مناطق صفی آباد و جرگلان واقع در شهرستان های اسفراین و راز و جرگلان نیز احداث دو ناحیه صنعتی در آینده، مبتنی بر افزایش تقاضاهای بیشتر از سوی بخش خصوصی به منظور ایجاد کارگاه های تولیدی باشد.

به گزارش عصر اترک، این مصوبه برای اخذ رای و مصوبه نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک