چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ساعت ۹:۲۰
معاون بهر برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اعلام کرد:

ذخیره آب در ۴۷/۵ درصد از مخازن ۸ سد استان

معاون حفاظت و بهر برداری شركت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی دارای هشت سد بهره برداری شده با ظرفیت 234 میلیون متر مکعب است که در حال حاضر 47.5 درصد از این مخازن دارای ذخیره آب هستند.
ذخیره آب در 47.5 درصد از مخازن 8 سد استان,

وحید واسطه، معاون حفاظت و بهر برداری شركت آب منطقه ای خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: خراسان شمالی در سه ماهه فصل پاییز امسال بارش های مساعدی نداشت و جزو استان هایی بود که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته بارش های کمتری را دریافت کرد.

واسطه در ادامه با یادآوری این مطلب که خراسان شمالی در حال حاضر دارای هشت سد بهره برداری شده با ظرفیت مخزنی 234 میلیون متر مکعب است، اعلام کرد: هم اکنون در مخازن این هشت سد 111 میلیون متر مکعب آب ذخیره شده، وجود دارد درحالیکه در 9 ماهه سال گذشته 53 میلیون متر مکعب آب ذخیره شده در مخازن این سدها داشتیم.

وی افزود: در حال حاضر 47.5 درصد از مخازن هشت سد استان دارای ذخیره آب هستند.

وی در ادامه عنوان کرد: ورودی آب به مخازن این سدها طی اول مهر ماه تا 12 دی ماه امسال ( 100 روز) 32 میلیون متر مکعب بوده است که در مدت مشابه آن در سال گذشته ورودی آب به مخزن این سدها 17 میلیون متر مکعب بود.

افزون بر این، واسطه با اشاره به اینکه نوسان بارندگی در خراسان شمالی بالا است، گفت: شاهد هستیم که در یکسال حجم بارش به 400 میلی متر و در سالی دیگر حجم بارش به 220 میلی متر می رسد، بنابراین نباید تصور وجود تر سالی را برای استان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط بارشی پیش آمده باید مدیریت مصرف آب در استان به صورت همیشگی مد نظر باشد.

وی همچنین اظهار کرد: با توجه به اینکه در گذشته سرانه مصرف آب به ازای هر فرد در خراسان شمالی هزار و 750 متر مکعب بود، با این وجود به علت افزایش جمعیت و کاهش منابع آبی استان، سرانه مصرف آب به ازای هر فرد در استان در سال 98 به هزار و 500 متر مکعب رسیده است.

معاون حفاظت و بهر برداری شركت آب منطقه ای خراسان شمالی در خاتمه درباره آلودگی آب نیز عنوان کرد: در خراسان شمالی 794 نقطه دارای پتانسیل آلودگی شناسایی شده اند که بر تحت تاثیر قرار دادن کیفیت منابع آبی استان موثر خواهند بود.

واسطه صنایع آبزی پروری، دامداری ها، مرغداری ها، دفن پسماند و پساب های تصفیه نشده را عواملی برای این دغدغه بر روی کیفیت منابع آبی استان برشمرد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک