یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ساعت ۱۲:۵۰
تا پایان سال جاری انجام می شود؛

برپایی سه رویداد مهم اقتصادی و تجاری دراستان

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از برگزاری سه رویداد مهم تجاری و اقتصادی دراستان از سوی اتاق بازرگانی تا پایان سال جاری خبرداد.
 برپایی سه رویداد مهم اقتصادی و تجاری دراستان,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، سعید پورآبادی  درجلسه هم اندیشی و برنامه ریزی  برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی و سرمایه گذاری استان، برپایی نمایشگاه افغانستان و جشن سالروز صادراتی استان به تشریح مختصری از اهم برنامه های اجرایی اتاق بازرگانی پرداخت  و خواستار هماهنگی ، اتحاد و انسجام اعضا در برگزاری سه رویداد مهم  استانی از سوی اتاق بازرگانی شد.

پورآبادی از سه رویداد مهم اتاق بازرگانی تا پایان سال جاری خبرداد و و این سه رویداد را شامل برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی و سرمایه گذاری ، برپایی نمایشگاه افغانستان و جشن سالروز صادراتی استان  اعلام کرد.

وی  بابیان این که باید از تمام ظرفیت های و پتانسیل ها و توانمندی های استان درحوزه های مختلف منجمله صنعت، گردشگری ، کشاورزی، بازرگانی ، خدمات درمانی و.. در برگزاری نمایشگاه توانمندی های استان استفاده شود  و اظهارداشت: اتاق بازرگانی درصد است دراین نمایشگاه از ظرفیت تجار و سرمایه گذاران  داخلی و خارجی بهره مند شود.

مهدی نجات نیا، دبیر اجرایی اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز بر لزوم اهمیت و شناسایی بازارهای هدف صادراتی استان با کشورهای آسیایی و اروپایی تاکید کرد  و اظهارداشت : تعیین بازار هدف صادراتی از راه برنامه‌ریزی و اجرای تحقیقات بازار بین‌المللی وبا هدف شناسایی دقیق فرصت‌ها و تعیین جزئیات فرصت‌های موجود در بازارهای فرامرزی ممکن می شود.

وی افزایش صادرات استان منجر به رونق و توسعه فعالیت های اقتصادی استان خواهد شد بنابراین تولید کنندگان، کشاورزان و متولیان امر باید تلاش بیش و پیش در تسهیل صادرات محصولات استان در بخش های مختلف صادراتی استان داشته باشند.

نجات نیا در رابطه با برگزاری سه رویداد مهم اتاق بازرگانی خراسان شمالی تا پایان سال 98، اظهارداشت: تنها منبع درآمدی کشور استفاده از ظرفیت صادرات غیر نفتی است بنابراین ضرورت این مهم باید بیش از پیش در کشور  و به ویژه استان ملموس باشد.

نجات نیا زمان برنامه ریزی  برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی و سرمایه گذاری استان را 6 تا 10 اسفند ماه، برپایی نمایشگاه افغانستان را 29 بهمن ماه و جشن سالروز صادرات را در بهمن ماه امسال  اعلام کرد.

وی بیان داشت: در برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی و سرمایه گذاری استان30 نفر از روسای تشکل های اقتصادی و بازرگانی، سفرا و رایزنی های اقتصادی و 8 کشور آسیایی شامل افغانستان، ترکیه ، عراق، روسیه، آذربایجان، ازبکستان، پاکستان و عراق دعوت می شوند.

نجات نیا افزود: در این نمایشگاه، همایش تخصصی برای ایجاد گفت و گوهای تجاری میان کشورهای دعوت شده نیز برگزار می شود.

انتهای پیام/گ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک