چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ساعت ۸:۳۷

دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی توسط ایران رسیدگی می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی مشخص نیست، گفت: خلبان قبل از وقوع سانحه هیچ تماسی با برج مراقبت نداشته است.
دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی توسط ایران رسیدگی می‌شود,

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی عابدزاده در حاشیه مراسم گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، در پاسخ به سوال تسنیم اظهار کرد: رسیدگی به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی بر اساس قوانین ایکائو، توسط ایران انجام می‌شود و اوکراینی‌ها نیز می‌توانند در این بررسی حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه علت وقوع سانحه هنوز مشخص نیست افزود: جعبه‌های سیاه هواپیما پیدا شده که آنها را تجزیه تحلیل کرده و دلایل را اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هواپیمای مسافربری بوئینک 737 اوکراینی 167 مسافر و 9 خدمه پروازی داشت گفت: از این تعداد حدود 140 نفر ایرانی بودند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه از تاخیر پرواز صبح تهران - کیف اطلاعی نداریم یادآور شد: خلبان قبل از سانحه هیچ تماسی با برج مراقبت نداشته است.

عابدزاده در پاسخ به سوال دیگر تسنیم مبنی بر تاثیر اطلاعیه هوانوردی آمریکا (نوتام) بر پروازهای منطقه اظهار کرد: در این رابطه باید تاکید کنیم که پروازهای ما تغییری نکرده است و هیچ کاهشی در پروازهای عبوری از آسمان ایران شاهد نبوده ایم و فقط مسیرهای پروازی جابجا شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: تا زمانی بررسی تجزیه تحلیل جعبه سیاه امکان اظهارنظر درخصوص دلایل سقوط این هواپیما و احتمال تروریستی بودن آن وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خواندن جعبه سیاه در ایران صورت می‌گیرد گفت: برای پاسخ به این سوال باید ببینیم که نرم‌افزار و سخت‌افزار مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل جعبه سیاه چیست پس از آن مشخص می‌شود که این جعبه سیاه در کجا بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک