چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ساعت ۸:۵۷
شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به خراسان شمالی پیشنهاد داد؛

اجرای دو واحد متانول و پروپیلن در پتروشیمی خراسان

شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به شرکت پتروشیمی خراسان پیشنهاد داده است که در فاز دوم این مجتمع دو واحد متانول و پروپیلن را اجرایی کند که دارای توجیه اقتصادی است.
اجرای دو واحد متانول و پروپیلن در پتروشیمی خراسان,

یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک درباره از دستور کار خارج شدن اجرای طرح های جی تی پی پی و اوره آمونیاک در فاز دوم پتروشیمی خراسان اظهار کرد: سهامداران شرکت پتروشیمی  خراسان به عللی حاضر به سرمایه گذاری به اجرای طرح های جی تی پی پی و اوره آمونیاک در این مجتمع نشدند.

این منبع آگاه مبلغ سرمایه گذاری بالا، سودآوری پایین، هزینه حمل محصول تا مبادی صادراتی و اشباع بازار اوره و عدم اولویت آن در وزارت نفت را از جمله علل انصراف سهامداران این شرکت از اجرای دو طرح یاد شده در فاز دوم مجتمع پتروشیمی خراسان عنوان کرد.

 این منبع آگاه در ادامه با اشاره به اینکه کلنگ زنی اجرای طرح جی تی پی پی در این مجتمع در سال 94 در سفر رییس جمهور به استان خراسان شمالی در راستای لزوم ایجاد زنجیره های پسین و پیشین این صنعت و پاسخگویی به اشتغال بوده است، عنوان کرد: در همین راستا استاندار وقت خراسان شمالی در شهریور ماه امسال خواستار تسریع در عملیات اجرایی فاز دوم پتروشیمی خراسان شد.

وی همچنین با یادآوری این مطلب که اجرای طرح های جی تی پی پی و اوره آمونیاک به علل اشاره شده از دستور کار شرکت پتروشیمی خراسان خارج شده، اعلام کرد: بنابراین شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران پیشنهاد ایجاد دو واحد شامل متانول و پروپیلن از متانول در پتروشیمی خراسان برای مصارف پایین دست را ارائه داده است.

وی افزود: سرمایه گذاری این طرح حدود 500 میلیون دلار بوده و دانش فنی آن بومی است.

یک منبع آگاه با بیان اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران اجرای دو واحد متانول و پروپیلن را دارای توجیه اقتصادی دانسته است، تصریح کرد: در همین راستا، شرکت پتروشیمی خراسان باید برای اخذ موافقت نامه و جواز تاسیس از وزارت صمت و سازمان صمت خراسان شمالی اقدام کند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک