یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ساعت ۹:۲۶
معاون طرح سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی:

فروش محصولات از مهمترین دغدغه های واحدهای تولیدی استان است/تلاش برای بازارسازی محصولات تولیدی استان

معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه فروش محصولات از مهمترین دغدغه های واحدهای تولیدی استان است، بازارسازی برای این محصولات از طریق هلدینگ های اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.
فروش محصولات از مهمترین دغدغه های واحدهای تولیدی استان است/تلاش برای بازارسازی محصولات تولیدی استان,

مهیار مشایخی، معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک درباره وضعیت بازاریابی محصولات تولیدی استان اظهار کرد: در حال حاضر مالیات، بدهی به سیستم بانکی، بدهی به تامین اجتماعی و بدهی به شرکت های خدمات رسان آب، برق و گاز از جمله مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان هستند.

مشایخی افزود: این واحدها با ظرفیت کامل کار نمی کنند و با مشکل فروش محصول خود مواجه هستند.

وی هزینه تولید بالا، عدم رقابت با برندهای قوی، عدم سرمایه گذاری واحدهای تولیدی برای برندسازی همچنین عدم سرمایه گذاری برای تبلیغات درست و بسته بندی، عدم توجه به سلیقه و مطالبه بازار، علمی کار نکردن، تحریم و بوجود آمدن مشکل در امر صادرات و انتقال ارز و ریال را از علل اصلی در بروز فروش محصولات واحدهای صنعتی و تولیدی استان برشمرد.

با این وجود، وی تصریح کرد: سازمان صمت استان برای این واحدهای صنعتی و تولیدی استان به منظور بهبود شرایط آنان، دوره های آموزشی آشنایی با برندسازی، بازاریابی، تبلیغات، تجارت الکترونیک را برگزار کرده است.

مشایخی همچنین افزود: این سازمان برای آنان دوره های مشاوره ای را در برپا کرده و عارضه یابی این واحدها را انجام داده، این در حالی است که در نهایت شاهد هستیم آنان فقط در فکر رفع دغدغه کاهش هزینه تولید خود هستند و به همین علت نیز خیلی بر روی مسئله بسته بندی و برندسازی محصول تولیدی خود سرمایه گذاری نمی کنند.

وی گفت: با این وجود، به آنان توصیه کردیم که به بسته بندی، کیفی سازی و برندسازی محصول خود توجه ویژه ای داشته باشند در غیر این صورت بازار را از دست خواهند داد.

در عین حال، وی عنوان کرد: سازمان صمت استان نیز درصدد برآمد که برای فروش محصولات آنان با یک هلدینگ اقتصادی در شرق کشور مذاکره کند تا این هلدینگ فروش محصولات واحدهای صنعتی و تولیدی استان را به شبکه بازار متصل کند.

معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطر نشان کرد: در عین حال، تولیدکنندگان استان نیز باید نگاه خود در زمینه شیوه کار تغییر دهند تا به شبکه بازار متصل شوند.

وی در بخش دیگری از سخن خود اظهار کرد: سازمان صمت استان فهرستی از محصولات تولیدی استان به ویژه محصولات غذایی، صنایع دستی و فرش را برای این هلدینگ ارسال کرده که این فهرست در حال ارزیابی است.

وی گفت: هدف آن است که این محصولات تولیدی تحت برند این هلدینگ یا یک برند جدید از طریق این هلدینگ وارد شبکه بازار شوند.

مشایخی در ادامه به بنای ساختمان پروژه سیمان سمنگان واقع در شهرستان مانه و سملقان که سرمایه گذار آن بخش خصوصی است، اشاره کرد و گفت: سال ها قبل کلنگ ساخت آن بر زمین زده شد.

وی گفت: ساخت این پروژه با 26 درصد پیشرفت فیزیکی ادامه نیافت که سرمایه گذار آن علت را عدم توجیه اقتصادی تولید سیمان عنوان کرد.

وی افزود: جواز تاسیس این پروژه نیز تمدید نشد.

معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی همچنین با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه زیرساخت هایی آماده شده بود، عنوان کرد: سرمایه گذار درصدد برآمد که نوع پروژه را تغییر دهد.

وی افزود: در همین راستا، سازمان های صمت و جهاد کشاورزی استان پیشنهاداتی را به سرمایه گذار این پروژه ارائه دادند.

مشایخی اعلام کرد: سرانجام سرمایه گذار این پروژه راه اندازی واحد فرآوری گیاهان دارویی را انتخاب کرد که در حال حاضر نیز به دنبال انتقال دانش فنی به این پروژه است.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک