شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۷/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ساعت ۱۹:۳۷

رایزنی خراسان شمالی و قزاقستان برای سرمایه گذاری

در نشستی صمیمانه نمایندگان اقتصادی استان خراسان شمالی و کشور قزاقستان در محل اتاق بازرگانی استان، ظرفیت های بازرگانی و سرمایه گذاری خود را برای تقویت مراودات تجاری تشریح کردند.
رایزنی خراسان شمالی و قزاقستان برای سرمایه گذاری ,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، مجید درخشانی، مدیر کل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی در نشستی صمیمانه که میان نمایندگان خراسان شمالی و کشور قزاقستان در محل اتاق بازرگانی استان در زمینه ارزیابی فرصت های سرمایه گذاری یکدیگر برگزار شد، اظهار کرد: انجام کشت فرا سرزمینی در کشور قزاقستان توسط بازرگانان خراسان شمالی از مهمترین پیشنهادات این استان به کشور قزاقستان است.

درخشانی همچنین گفت: خراسان شمالی دارای یک منطقه ویژه اقتصادی است که برای انجام سرمایه گذاری ها در این منطقه معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه افزود: خراسان شمالی همچنین دارای 22 شهرک و ناحیه صنعتی است که تا هفت سال معاف از پرداخت مالیات هستند و این ظرفیت برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.

محمود قنبری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی نیز در این نشست تصریح کرد: تبادلات دانشجویی، گردشگری و اقتصادی از مهمترین ظرفیت های بسیار خوب میان طرفین برای انجام مراودات است.

قنبری از اتاق بازرگانی قزاقستان برای حضور در همایش سرمایه گذاری خراسان شمالی در بهار سال آینده برای گفت و گو و تعاملات بیشتر با یکدیگر دعوت کرد.

حبیب یزدان پناه، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی نیز اعلام کرد: میان کشور ایران و قزاقستان اشتراکات زیادی وجود دارد که از آن جمله می توان به اعتیاد نوروز و قربان اشاره کرد.

یزدان پناه گفت: با توجه به وجود اشتراکات فرهنگی میان دو کشور از کشور قزاقستان نسبت به تقویت مراودات گردشگری میان طرفین دعوت می کنیم.

وی افزود: خراسان شمالی در زمینه دارای بناهای تاریخی زیاد و ظرفیت های فرهنگی غنی است که از گردشگران قزاقستانی برای انجام سفرهای تفریحی و زیارتی به خراسان شمالی دعوت می کنیم.

قمزت، رایزن اقتصادی قزاقستان نیز در این نشست بیان کرد: کشور قزاقستان با جمعیتی حدود 19 میلیون نفر در نقطه جغرافیایی استراتژیک قرار دارد که دارای نیروی انسانی علمی سطح بالایی است.

قمزت خاطر نشان کرد: این کشور شرایط سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده از آن جمله این است که زیرساخت ها در این کشور در حال آماده سازی است و مدت صدور مجوز برای انجام سرمایه گذاری های خارجی در این کشور سه روزه است.

وی همچنین در این جلسه انجام صادرات محصولاتی از جمله خشکبار، خرما، شیرینی جات و ظروف منزل از کشور ایران به قزاقستان را پیشنهاد کرد.

فاتح چایاباتماز، نیز از اعضای هیات بازرگانی قزاقستانی نیز در این نشست اعلام کرد: توسط یک شرکت بازرگانی محصولات خراسان شمالی و ایران در کشور ترکیه معرفی و عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک