یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۶/۱۹/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ساعت ۱۶:۴۸
دبیر اجرایی اتاق بازرگانی خراسان شمالی خبر داد:

برگزاری نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی خراسان شمالی در اسفند ماه امسال

از برگزاری نمایشگاه و همایش بین المللی توانمندی های صادراتی کالا و خدمات خراسان شمالی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی بجنورد در اسفند ماه امسال خبر داد و گفت: این نمایشگاه با دعوت از 40 سرگروه تشکل و اتحادیه های اقتصادی 9 کشور برگزار خواهد شد.
برگزاری نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی خراسان شمالی در اسفند ماه امسال,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، مهدی نجات نیا، دبیر اجرایی اتاق بازرگانی خراسان شمالی در جمع بازرگانان و تجار خراسان شمالی با اعلام این خبر، هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی قابلیت های اقتصادی و تولیدی استان به هیات های تجاری کشورهای دعوت شده به این نمایشگاه و بازارسازی برای این ظرفیت های تولیدی عنوان کرد.

نجات نیا در ادامه گفت: این نمایشگاه با حضور 40 سرگروه تشکل ها و اتحادیه های وارداتی، صنعتی و اتاق بازرگانی 9 کشور شامل عراق، ترکیه، روسیه، آذربایجان، قزاقستان، افغانستان، ازبکستان و پاکستان همچنین سفرا و رایزن های اقتصادی آنان برگزار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخن خود با اشاره به اینکه در سال گذشته حجم صادرات در سطح دنیا 19 هزار تریلیون دلار بود که سهم صادراتی کشور ایران از این حجم تبادل صادراتی 44 میلیارد دلار و سهم خراسان شمالی 30 میلیون دلار بوده است، عنوان کرد: از خراسان شمالی 20 قلم محصول از جمله عرقیجات، خدمات فنی مهندسی، سالامبور، مواد شیمیایی تولید شده در پتروشیمی خراسان، زعفران، آجیل، سیمان، انواع رنگ های ساختمانی، محصولات لبنی، ماکارونی به بازارهای هدف صادر شدند.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که بازار برخی از کشورهای دنیا از جمله چین، هند، آلمان، فرانسه، ژاپن و کره جنوبی ظرفیت پذیرش حجم بالایی از واردات کالاهای ارزان، با کیفیت و ارگنیک را دارند، افزود: بنابراین کشور ایران و استان خراسان شمالی راهی جز این ندارند که برای عبور از شرایط تحریمی اعمال شده بر کشور و بهبود شرایط اقتصادی اش برنامه های راهبردی سیال برای دست یابی به این بازارهای صادراتی ( صادرات غیر نفتی) را تدوین و در دستور کار قرار دهد.

دبیر اجرایی اتاق بازرگانی خراسان شمالی تصریح کرد: در همین راستا، برگزاری نمایشگاه های بین المللی برای معرفی ظرفیت های تولیدی و خدماتی کشور و استان به بازارهای هدف بسیار اهمیت دارد که اتاق بازرگانی استان به این سو قدم گذاشته است.

نجات نیاهمچنین عنوان کرد: علاوه بر آن، اتاق بازرگانی استان نسبت به ایجاد تشکل های صادراتی، خدماتی، اقتصادی نیز ورود کرده است تا از این محل بتوان مشکلات بازرگانان را کاهش و دست یابی به بازارهای هدف را تسهیل کرد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک