یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۷:۴۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۱:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۱۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ساعت ۹:۳۵
مدیرگروه سلامت جمعیت و خانواده دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی خبر داد:

روند نزولی آمار ازدواج در خراسان شمالی، بر میزان باروری اثرگذار است

مدیرگروه سلامت جمعیت و خانواده دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی، با بیان اینکه سن ازدواج در استان افزایش یافته است، گفت: روند نزولی آمار ازدواج در خراسان شمالی، بر میزان باروری اثرگذار است.
روند نزولی آمار ازدواج در خراسان شمالی، بر میزان باروری اثرگذار است,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مریم پورآدینه اظهار کرد: از آنجایی که ده سال نخست ازدواج در باروری حائز اهمیت است، افزایش سن بانوان به 24 سال و آقایان به 27 سال، قدرت باروری را کاهش می دهد.

وی ادامه داد: یکی از اهداف مهم گروه سلامت جمعیت و خانواده دانشگاه، کاهش سن ازدواج و کاهش سن مادر در تولد نخستین فرزند است.

وی با بیان اینکه سن سالمند یعنی سنین 65 سال از سال های 65 تا 95 افزایش یافته و سیر صعودی را طی می کند، خاطرنشان کرد: بر اساس سرشماری جمعیت در سال 95، 25 درصد از جمعیت کشورمان را سنین 30 تا 60 سال تشکیل می دهند.

پورآدینه با بیان اینکه جمعیت جوان در هر کشور فرصتی طلایی برای رشد بسیاری از شاخص های کشوری است، اضافه کرد: اکنون این پتانسیل در کشور فراهم است و باید از آن نهایت بهره را برد.

وی با اشاره به اینکه شاخص درصد رشد جمعیت ایران از 2.4 به 1.24 درصد کاهش یافته است، ادامه داد: آموزش های حین ازدواج به منظور کاهش نرخ طلاق و افزایش آمار ازدواج بر آهنگ رشد جمعیت تاثیر مستقیم دارد.

این مسئول تصریح کرد: بسیاری از طلاق ها در پنج سال نخست زندگی به وقوع می پیوندد که ارائه آموزش های صحیح زناشویی می توان به صورت قابل توجهی از این آمار کاست.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک