یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۷:۴۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۱:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۱۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ساعت ۱۲:۸
گزارشی از سومین دوره مجمع بسیجیان خراسان شمالی؛

همه چیز در کشور سیاست زده شده است / تفکر بسیجی می تواند موازنه قدرت در دنیا را به نفع اسلام تغییر دهد

مسئول مرکز هم اندیشی، همفکری و راهبردی سازمان بسیج گفت: همه چیز در کشور سیاست زده شده، در حالی که کشور نیازمند صحبت های علمی و کارشناسی است، اما جریان های سیاسی محل دعوا را به اصل انقلاب می برند.

به گزارش عصر اترک،  روز گذشته سومین دوره مجمع عالی بسیجیان خراسان شمالی در بجنورد با حضور جمعی از صاحب نظران، نخبگان و اندیشمندان بسیجی در قالب هفت کارگاه اقتصاد و زیربنایی، سیاست داخلی و خارجی، مدیریت و عمرانی، رسانه و فضای مجازی، آموزش، تحقیقات و فناوری، فرهنگی، اجتماعی و حقوق و قضایی برگزار شد.

در این مجمع چهار طرح از 24 طرح ارائه شده  به مرحله نهایی راه پیدا کردند که این طرح ها شامل افزایش بهره وری باغات انگور زیرگروه اقتصاد، بررسی علل و عوامل طلاق و راهکارهای جلوگیری از آن در خراسان شمالی زیر گروه فرهنگی و اجتماعی، سواد رسانه ای در خراسان شمالی زیرگروه رسانه و فضای مجازی، بررسی میزان امید و نشاط در بین دانشجویان دانشگاه های خراسان شمالی و راهکارهای افزایش آن در زیر گروه آموزش، تحقیقات و فناوری بودند.

 

 

داوود گودرزی، مسئول مرکز هم اندیشی، همفکری و راهبردی سازمان بسیج، فرمانده کل سپاه استان، رئیس کل دادگستری استان و جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار بسیج استان خراسان شمالی از سخنرانان این برنامه بودند.

 

مردم هوشیارانه بین مقاومت و سازش، مقاومت را انتخاب کردند

داوود گودرزی، مسئول مرکز هم اندیشی، همفکری و راهبردی سازمان بسیج گفت: کشور دچار مشکلاتی است ولی بن بست ندارد، این مشکلات فقط با راه حل های علمی حل می شود و راه عبور از آنها مجموعه های فکری هستند.

وی بیان داشت: مردم با حضور میلیونی در تشییع جنازه سردار سلیمانی، بین مقاومت و سازش، مقاومت را انتخاب کردند، در حالی که هر دو برای مردم هزینه دارد ولی مردم هوشیارانه مقاومت را انتخاب کردند تا هزینه کمتری برای آنها داشته باشد.

 

 

همه چیز در کشور سیاست زده شده است

گودرزی افزود: متاسفانه اخلاق به حلقه ای گمشده برای فعالان سیاسی و اجتماعی در حزب های مختلف تبدیل شده ، همه بحث ها سیاسی شده،  در تمام مباحث کشور اصلاح طلبی و اصولگرایی مطرح می شود اما جای چهره های علمی و اندیشمندان خالی است.

وی بیان کرد: همه چیز در کشور سیاست زده شده ، در حالی که کشور نیازمند صحبت های علمی و کارشناسی است، اما جریان های سیاسی محل دعوا را به اصل انقلاب می برند.

 

وزیر ارتباطات پاسخگوی حراست نکردن از امنیت فضای مجازی کشورباشد

مسئول مرکز اندیشه و همفکری، راهبردی سازمان بسیج مستضعفین کشور اظهارکرد: جنگ روانی دشمن در فضای مجازی و اینترنت فعال شده است، حتما باید آقای آذری جهرمی و دولت در مقابل این کارهایی که برای فضای مجازی می کردند و نکردند، جوابگو باشند.

گودرزی افزود: فیلتر شکن ها بر روی گوشی های تمام جوانان و نوجوانان فعال شد و با دست خودمان آن ها را بد بخت کردیم.

 

 

حضور جامعه نخبگان در عرصه های مورد نیاز انقلاب «جهاد و دفاع مقدس» است

در ادامه سردار چمن فرمانده کل سپاه پاسداران حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی با بیان اینکه بسیج، دنباله مردمی وزارتخانه ها و کمک حال دستگاه های اجرایی است، افزود: باید از این ظرفیت به اندازه های مختلف بهره برد و توفیقاتی کسب کرد.

سردار چمن یکی از اهداف اصلی تشکیل مجامع بسیج را ایجاد همدلی و وحدت رویه برای حل مشکلات آینده انقلاب اسلامی نام برد و گفت: اگر همه ما به راه شهید سلیمانی ایمان داریم باید بدانیم چه ماموریت و وظیفه ای داریم.

وی حضور جامعه نخبگان در عرصه های مورد نیاز انقلاب را همان جهاد مقدس و دفاع مقدس نام برد و افزود: فرقی نمی کند سوریه به ما نیاز داشته باشد یا همین بجنورد، ما باید هر آنچه از دستمان برمی آید در حوزه های مختلف و با اخلاص کامل انجام دهیم.

 

 

۲۴ طرح پژوهشی در مجمع بسیجیان خراسان شمالی اجرا شده است

همچنین عین الله حاتمی، جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار بسیج استان خراسان شمالی در ادامه افزود: ۲۴ طرح پژوهشی در مجمع بسیجیان خراسان شمالی اجرا شده است.

جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی در امور اقشار بسیج با بیان اینکه مجمع بسیجیان استان ترکیبی از صاحب نظران، نخبگان و اندیشمندان بسیجی است، بیان کرد: این افراد در قالب هفت کارگروه اقتصاد و زیربنایی، سیاست داخلی و خارجی، مدیریت و عمرانی، رسانه و فضای مجازی، آموزش، تحقیقات و فناوری، فرهنگی، اجتماعی و حقوق و قضایی به احصا مسائل پرداخته و برای حل آن راهکار مناسب ارائه می دهند.

 

 

تفکر بسیجی می تواند موازنه قدرت در دنیا را به نفع اسلام تغییر دهد

حجت السلام اسدالله جعفری، رییس کل دادگستری خراسان شمالی در این نشست ادامه داد: تفکر بسیجی می تواند موازنه قدرت در دنیا را به نفع اسلام تغییر دهد.

وی ادامه داد: تنها راه مقابله با تفکر استبدادی، تفکر بسیجی است که می تواند ظهور کند مقاومت کند و به پیروزی برسد.

حجت السلام جعفری خاطر نشان کرد: آنقدری که در تفکر امام خمینی(ره) عظمت و منزلت بسیج را می بینیم، این نگاه را در مورد سایر نهادها نمی بینیم چراکه امام راحل به اثرگذاری بسیج ایمان داشتند و می دانستند تفکر بسیجی می تواند معادله دوقطبی آن روز شرق و غرب را بهم بریزد. 

 

چهار طرح برگزیده برای حاضرین در این مجمع ارائه داده شد و در انتها از این طرح ها تقدیر و قدردانی شد، همچنین بقیه طرح های پژوهشی در قالب پوستر در حاشیه همایش به نمایش گذاشته می شود.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک