پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵/۱۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ساعت ۱۲:۶
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی خبر داد:

تشکیل ۸ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در خراسان شمالی

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تشکیل 8 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در این استان در سال جاری خبر داد.
تشکیل 8 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در خراسان شمالی,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، حسین احمدآبادی، هدف از تاسیس این صندوق‌ها را تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه های مختلف کشاورزی و افزایش در آمد خانوارهای کم در آمد از طریق پرداخت وام های کوچک برای انجام فعالیت‌های درآمدزا عنوان کرد .

وی بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار  برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی ، کاهش مهاجرت از روستا ، کاهش فقر و ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان در روستا را از دیگر اهداف راه اندازی این صندوقها برشمرد.

این مقام مسئول افزود: بدین منظور تاکنون تعداد 45 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در روستاهای شهرستان های استان تشکیل و در حال فعالیت هستند. که از این تعداد  5  صندوق در شهرستان بجنورد، 9 صندوق در شهرستان شیروان،4 صندوق در شهرستان فاروج،7 صندوق در شهرستان مانه و سملقان،3 صندوق در شهرستان اسفراین، 5 صندوق در شهرستان راز و جرگلان، 1 صندوق در شهرستان گرمه و 11 صندوق در شهرستان جاجرم تشکیل گردیده است.

 احمدآبادی در ادامه سخنان خود بیان کرد: به منظور ارتقای مهارت های زنان روستایی عضو این صندوق ها و آموزش اصولی کارآفرینی ، کارگاه های آموزشی متعدد با عنوان مهارت های زندگی شغلی و مهارت های کسب و کار ویژه اعضای صندوق های اعتبارات خرد و تسهیل گران زنان روستایی توسط کارشناسان این سازمان در روستاهای حوزه عمل اجرا شده است.

وی در پایان افزود: تشکیل این صندوق ها به دلیل توسعه و بهبود کسب و کار زنان روستایی و مشارکت آنان در بهبود اقتصاد خانواده بسیار حائز اهمیت می باشد و می تواند منجر به رونق تولید در منطقه گردد.

 

انتهای پیام/ ر

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک