شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۷:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۲۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۴:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ساعت ۱۳:۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی:

بنایی بر تعطیلی بیمارستان امام رضا (ع) بجنورد وجود ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: بنایی بر تعطیلی بیمارستان امام رضا(ع) بجنورد وجود ندارد.
بنایی بر تعطیلی بیمارستان امام رضا (ع) بجنورد وجود ندارد,

حبیب یزدانپناه، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، اظهارکرد: قسمتی از بیمارستان امام رضا (ع) که در خدمت بیماران است همچنان فعال خواهد بود اما بخشی که مربوط به بیمارستان قدیم بوده و هم اکنون تخریب شده و بدون استفاده هست به مرور زمان به عرصه طرح جامع افزوده خواهد شد.

وی بابیان طبق قانون اجازه ساخت و ساز در عرصه آثار تاریخی ثبت شده وجود ندارد، افزود: در بخش های بلااستفاده این محوطه تاریخی طبق این قانون اجازه ساخت و ساز جدید داده نخواهد نشد، بنابراین به عرصه طرح جدید اضافه می شود.

وی تصریح کرد: نگاه استاندار از نخستین جلسات بررسی طرح بازآفرینی و احیا مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم این است که بیمارستان در محل جدید ساخته شود و مرکز درمانی راه اندازی شود و سپس این طرح اجرایی شود.

یزدانپناه گفت: بیمارستان جدید در همان موقعیت جغرافیایی شمال شهر بجنورد ساخته خواهد شد .

وی گفت: هم اکنون از طریق معاونت عمرانی استاندار پیگیر احداث خانه سلامت در منطقه هستند و اعتبارات آن نیز اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه در طرح احیا مجموعه فرهنگی مفخم 7 گام تعریف شده است، ادامه داد: در گام هفتم قرار است که بخشی از فضاهای بیمارستانی به طرح الحاق شود.

به گزارش عصر اترک، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی چندی قبل اعلام کرده بود در سفر وزیر گردشگری به خراسان شمالی ٬ نشست سرمایه گذاری مجموعه مفخم در دستور کار است که در این راستا 6.4 هکتار اراضی اطراف مجموعه مفخم با نگاه معماری سنتی شامل بازار، اماکن پذیرایی و اقامتگاه مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی این طرح سرمایه گذاری مجموعه مفخم را بسیار وسیع و اجرای آن زمان‌بر دانسته و اعلام کرده بود، طرح سرمایه‌گذاری مجموعه مفخم با فوریت و سرمایه‌گذاری موسسه مالی و اعتباری ملل شروع خواهد شد.

انتهای پیام/گ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک