یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۷:۴۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۱:۳۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۱۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ساعت ۱۵:۳۱
دادستان عمومی و انقلاب بجنورد:

کارگروه هایی برای کاهش جرائم فضای مجازی تشکیل شود

دادستان عمومی و انقلاب بجنورد گفت: ایجاد کارگروه هایی در قرارگاه فضای مجازی بسیج به منظور کاهش جرایم حوزه سایبری و کاهش قربانیان این فضا، بزرگترین کمک به دستگاه قضایی است.
کارگروه هایی برای کاهش جرائم فضای مجازی تشکیل شود,

به گزارش عصراترک، مسلم محمد یاران، دادستان شهرستان بجنورد پیش از ظهر امروز در آئین  اختتامیه نخستین رویداد تولید محتوی تخصصی بسیج در بجنورد با اشاره به اینکه قرارگاه فضای مجازی خواست مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: این قرارگاه با هدف مقابله در برابر هجمه های دشمن در فضای مجازی با کمک جوانان گام بر می دارد.


وی با بیان اینکه مجموعه فضای مجازی بسیج قوت قلبی برای قوه قضاییه است، افزود: زمانی که پرونده های مفاسد اقتصادی در سطح استان تشکیل شد حمایت این مجموعه از برخورد دستگاه قضایی در سطح استان و کشور قابل تقدیر بود.


محمد یاران اضافه کرد: ورود به موقع فعالان فضای مجازی و تبیین واقعیت ها،  در حوزه برخورد با ناهنجاری های اجتماعی همچون کنسرت ها را نیز کاهش هجمه ها به سمت دستگاه قضایی را در بر داشت.


دادستان بجنورد یادآور شد: آگاه باشید، دشمن در تمامی حوزه ها برای از پا انداختن کشور ایران، برنامه ریزی کرده است، باید بررسی کرد حوادثی که در سال 96 در کشور رخ داد ،  به چه میزان فضای مجازی در جهت فراخوان و تخریب در آن نقش داشته است.


وی ادامه داد: لشکر بسیج توانسته در مقابل هجمه های دشمن به خوبی پای کار باشد و نقشه های دشمن را نقش برآب کند و اجازه هیچ گونه تخریبی در سال 96 در خراسان شمالی را به اغتشاشگران نداد.


این مقام مسئول بیان کرد: زمانی تصور بر این بود که دشمنان کشور برای برهم زدن امنیت و ایجاد تخریب در کشور باید شخصی را خارج از مرزها وارد کشور کنند در حالی که اکنون به این گونه نیست و دشمن از طریق فضای مجازی و تاثیر در نسل جوان کشور این جریان را راهبری می کند.


محمدیاران خاطر نشان کرد: در حوادث اخیر گرانی بنزین در استان خراسان شمالی دو جوان با موتور اقدام به ایجاد آتش در یکی از بانک های استان کردند که با اقدام به موقع اطلاعات، سپاه و نیروهای انتظامی، این حرکت منحل شد که بعد از بررسی های بعمل آمده نتیجه بر این شد که این جوانان با تاثیر از فضای مجازی، این حرکت را انجام دادند.


وی گفت: تمام جریان های منافق کشور بسیج شده اند که جوانان کم و سن سال کشور را برای برهم زدن امنیت کشور تحت تاثیر قرار دهند.


دادستان بجنورد همچنین به یارگیری گروه پژاک در مرکز استان و شهرستان های بزرگ استان اشاره کرد و گفت: دشمن از یک قومیت جهت بهره گیری در این گروه استفاده می کند در حالی که تمامی این حرکات تحت نظارت کامل نیروهای امنیتی استان هستند.


محمدیاران  نشر اکاذیب از طریق فضای مجازی ، انتشار تصاویر خصوصی، تغییر صوت و عکس اشخاص ، تحریک به انحرافات جنسی، اعمال منافی عفت، اعمال خشونت آمیز، توهین به مقامات کشوری و لشکری، توهین به مقدسات را برخی از جرایم شایع حوزه فضای مجازی عنوان کرد.


وی با بیان اینکه آسیب های زیادی در سطح استان در این حوزه وجود دارد، اظهار کرد: انتخابات نزدیک است، لذا بسیجیان باید در جهت تبلیغ گفتمان انقلاب اسلامی در این حوزه مسر باشند و با دقت به مسیرشان ادامه دهند.


دادستان بجنورد خاطرنشان کرد: دایره قرارگاه فضای مجازی در حال حاضر محدود به تعدادی جوان بسیجی است که می خواهند گفتمان انقلاب اسلامی را داشته باشند که اگر از سایر نیروهای انقلابی بهره برده شود، می توان با توسعه این حریم و هم افزایی به توفیقات بیشتری دست پیدا کرد.


دادستان بجنورد با اشاره به اینکه قطعا 22 بهمن پیش رو باشکوه تر از سالهای قبل برگزار می شود، گفت:  نظامی که سردار سلیمانی و صدها شهدا را تقدیم انقلاب کرده است، شاهد حضور میلیونی مردم در 22 بهمن بسیار باشکوه و باعزت خواهد بود.

 

انتهای پیام./ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک