شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۷/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ساعت ۱۲:۳۴
مدیر کل گمرک خراسان شمالی اعلام کرد:

۴۹ میلیون دلار صادرات کالا از گمرک خراسان شمالی/افزایش ۱۹ درصدی واردات کالا به استان

مدیر کل گمرک خراسان شمالی با اعلام اینکه طی 10 ماهه امسال به ارزش 49 میلیون و 354 هزار دلار کالا از گمرک استان صادر شده، گفت: در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته صادرات کالا از گمرک استان 65 درصد رشد داشته است.
49 میلیون دلار صادرات کالا از گمرک خراسان شمالی/افزایش 19 درصدی واردات کالا به استان,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، جواد جعفری، مدیر کل گمرک خراسان شمالی در نشست خبری با گرامی داشت روز جهانی گمرک اظهار کرد: از مبداء گمرک خراسان شمالی طی 10 ماهه امسال به ارزش 49 میلیون و 354 هزار دلار کالا به وزن 159 هزار و 670 تن به بازارهای هدف صادراتی ارسال شدند.

جعفری گفت: ارزش کالاهای صادراتی از مبداء گمرک استان  طی10 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 65 درصد و وزن کالاهای صادراتی از مبدا گمرک استان طی 10 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 46 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: محصولات پتروشیمی ( کود اوره و کریستال ملامین )، محصولات فولادی، محصولات کشاورزی و رب گوجه فرنگی از عمده محصولات صادراتی بوده اند که از گمرک خراسان شمالی به صورت عمده به کشورهای ترکمنستان، افغانستان و ترکیه صادر شده اند.

وی در ادامه با تصریح بر این مطلب که قابلیت خراسان شمالی در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی همچنین صنعتی بسیار بالا است، افزود: این در حالی است که بسیار از محصولات باغی خراسان شمالی ( از جمله گیلاس و انگور) از سایر استان ها به بازارهای هدف صادراتی ارسال می شوند.

مدیر کل گمرک خراسان شمالی عنوان کرد: درصورتیکه دستگاه های ذی ربط استان در زمینه تربیت بازرگانان فعال، حمایت از بازرگانان استان همچنین در زمینه بسته بندی محصولات، احداث واحدهای ذخیره سازی و انبار محصولات و برندسازی محصولات صادراتی تدابیر و اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند به طور یقین خراسان شمالی در زمینه تجارت خارجی پیشرفت خواهد کرد.

وی افزود: خوشبختانه استاندار وقت خراسان شمالی به طور جدی به این موضوع ورود کرده است.

وی در بخش دیگری از سخن خود با اشاره به اینکه تامین سرمایه در گردش یکی از دغدغه های مهم تولیدکنندگان و تجار استان است همچنین سیاست گمرک ایران و خراسان شمالی نیز حمایت از واحدهای تولیدی و صادرات محصولات استان است، اعلام کرد: در همین راستا، گمرک استان در حمایت از واحدهای تولیدی و تجار استان بسته تشویقی ترخیص درصدی، ترخیص نسیه ای و اخذ ضمانت نامه بانکی را می پذیرد تا تولیدکنندگان و تجار حقوق گمرکی را تسویه کنند.

جعفری گفت: گمرک استان طی 10 ماهه امسال دو میلیارد و 700 میلیون تومان بابت حقوق ورودی گمرک، ضمانت نامه بانکی از تولیدکنندگان دریافت کرده است.

افزون بر این، وی بیان کرد: گمرک خراسان شمالی راه اندازی گمرک های تخصصی در استان را اجرایی کرده است که در همین راستا، دفتر گمرک تخصصی زعفران در شهرستان فاروج فعال شده است.

وی افزود: البته این دفتر گمرکی در زمینه صادرات سایر محصولات از این شهرستان نیز اقدامات اداری گمرکی را انجام می دهد.

مدیر کل گمرک خراسان شمالی در خاتمه به امر واردات کالا به استان نیز اشاره کرد و گفت: طی 10 ماهه امسال به ارزش 27 میلیون و 530 هزار دلار کالا به وزن سه هزار و 670 تن از مبداء گمرک استان به استان وارد شد.

وی خاطر نشان کرد: ارزش کالاهای وارداتی به استان در 10 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 56 درصد و به لحاظ وزنی نیز 19 درصد افزایش داشته است.

جعفری عمده کالاهای وارداتی به استان طی 10 ماهه امسال را ماشین آلات خط تولید، مواد اولیه کارخانجات و برنج اعلام کرد و افزود: این کالاها به طور عمده از چین، پاکستان، ترکیه و روسیه به استان وارد شده اند.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک