شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۹/۱۸/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ساعت ۸:۲۵
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان شمالی:

۱۱ میلیارد تومان زکات توسط روستاییان خراسان شمالی پرداخت شد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان شمالی از پرداخت ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات توسط روستاییان این استان خبر داد و گفت: این نهاد تنها منبع ثبت زکات پرداختی در استان است.
۱۱ میلیارد تومان زکات توسط روستاییان خراسان شمالی پرداخت شد,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، محمدعلی اکبریانی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان شمالی با یادآوری اینکه مسئولیت دبیری شورای زکات استان به عهده این نهاد است و دبیرخانه شورای زکات در کمیته امداد مستقر است، افزود: با حکم مقام معظم رهبری؛ نماینده ولی‌فقیه در استان به‌عنوان رئیس شورای زکات و استاندار نیز به‌عنوان قائم‌مقام این شورا به ارائه خدمت می پردازند.


وی بابیان اینکه کمیته امداد مسئول ثبت زکات پرداختی نیکوکاران در استان است، افزود: این اقدام در جهت تجمیع آمار مشارکت مردم در اجرای این واجب الهی است تا میزان زکات پرداختی مشخص شود.


این مقام مسئول میزان زکات پرداخت شده توسط روستاییان  طی امسال را ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در بخش‌های عمرانی، کمک‌های جهیزیه، کمک معیشتی، درمانی، فرهنگی و آموزشی، مسکن محرومین و پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.


اکبریانی با تأکید بر اینکه مؤدیان زکات می‌توانند از طریق شورای زکات محل، نسبت به پرداخت زکات مال خود اقدام کنند، ادامه داد: همکاری مؤدیان در اعلام زکات پرداختی خود به دبیرخانه شورای زکات و ثبت آن، عاملی در تشویق مردم در عمل به این واجب الهی و همچنین رشد جایگاه استان در کشور می‌شود.


وی از تمامی هم استانی ها درخواست کرد تا نسبت به اعلام زکات پرداختی خود به این دبیرخانه اقدام کنند تا آمار واقعی زکات اطلاع‌رسانی شود.


این مقام مسئول یادآور شد: در حال حاضر میزان زکات پرداختی در خراسان شمالی کمتر از ظرفیت تولیدی کشاورزی و دام‌پروری است که امید است باهمت مؤدیان شاهد رشد صددرصدی زکات هم استانی‌ها باشیم.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک