سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۶:۲۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۵۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۸:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ساعت ۱۶:۱۴

آخرین تغییرات بودجه ای دانشگاهها در سال ۹۹

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون تلفیق مجلس مقرر شد، در سال ۹۹ اعتبار جداگانه ای به دانشگاه های کوچک و آن هایی که از نظر بودجه با محدودیت مواجه اند، تزریق شود.
آخرین تغییرات بودجه ای دانشگاهها در سال ۹۹,

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین تصمیم گیری ها و تغییرات در بودجه پیشنهادی دانشگاه‌ها و وزارت علوم برای سال ۱۳۹۹ اظهار کرد: در لایحه بودجه ۹۹ بودجه برخی دانشگاه‌ها تا حدود ۲۳ درصد رشد داشته در حالی که برخی دانشگاه‌های دیگر رشد پایین‌تری دارند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه فاصله بین دانشگاه‌ها در برخی بخش‌ها تبعیض آمیز است، افزود: به طور مثال رشد بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای بسیار محدود است بالاخص در بخش رفاهی فاصله‌ها در بعضی دانشگاه‌ها تبعیض آمیز است.

کوچکی نژاد ادامه داد: به همین منظور کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در جلسات خود تصمیم گرفته است به منظور برقراری تعادل و عدالت بین دانشگاه‌ها، هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان را به دانشگاه‌های ضعیف‌تر تزریق کند.

وی در پاسخ به این سوال که این بودجه به چه دانشگاه‌ها و در چه حوزه‌هایی تعلق خواهد گرفت، تصریح کرد: قرار است این بودجه به دانشگاه‌های کوچک و ضعیف که منابعشان محدود است، اختصاص یابد و در بخش‌های رفاهی دانشجویان اعم از تغذیه و خوابگاه، تحقیقات دانشگاهی و… هزینه خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی همچنین درباره تغییرات احتمالی بودجه وزارت علوم نیز اعلام کرد که بودجه این وزارتخانه در لایحه پیشنهادی ۹۹، تغییری نکرده است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک