پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۵۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ساعت ۱۳:۱۹

شرط بازنشستگی برای انتخابات نداریم/ هرکاری کردند تا کی‌روش برود

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه شرط بازنشستگی برای انتخابات این فدراسیون مطرح نیست، به انتقادات درباره انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی واکنش نشان داد.
شرط بازنشستگی برای انتخابات نداریم/ هرکاری کردند تا کی‌روش برود,

به گزارش خبرنگار مهر، محمود اسلامیان در حاشیه آخرین روز ثبت نام نامزدها برای حضور در انتخابات اسفندماه فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران راجع به انتخاب دراگان اسکوچیچ اظهارداشت: ابتدا تمرکزمان روی گزینه ایرانی بود اما به هر دلیلی اتفاق نیفتاد. آقای قلعه نویی به خاطر تعهد به سپاهان هم در دقیقه ۹۰ نیامد. ما با کمبود منابع مالی مواجه هستیم. دقیقا به همان دلیلی که استقلال و پرسپولیس نتوانستند مربی خود را حفظ کنند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره انتقاد از انتخاب اسکوچیچ و نقش مؤثر دلالان در این انتخاب، افزود: یک زمانی پول دارید و اتومبیل قشنگی را می خرید، الان پول نیست و انتظار داریم دولت در این شرایط بحرانی به کمک ما بیاید. درباره اسکوچیچ باید بگویم او رزومه دارد و فوتبال ایران را می شناسد. باید بگذاریم او کارش را شروع کند و سپس نقدش کنیم. هنوز بسم الله نگفته نمی توان کسی را نقد کرد. تیم ملی عزت ماست.

اسلامیان درباره اینکه چرا ناگهان تصمیم به اعلام اسم سرمربی جدید تیم ملی گرفته شد، گفت: اگر از قبل اعلام کنیم، قیمت ها به یکباره تغییر می کند و هزار حاشیه درست می شود. اسم اسکوچیچ از قبل در میان گزینه های ما بود. وقتی آقای قلعه نویی نتوانست سرمربی تیم ملی شود، به این جمع بندی رسیدیم که اسکوچیچ را انتخاب کنیم.

وی افزود: زمانی باید نقد را شروع کرد که عملکردی دیده باشیم. متأسفانه با آمدن محمود احمدی نژاد فرهنگ هم از این کشور رفت. به راحتی به یکدیگر بد و بیراه می گوییم. متأسفانه از سالی که او آمد چنین رفتاری شروع شد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره شایعه بدهی صد میلیاردی فدراسیون فوتبال در جریان قرارداد با مارک ویلموتس اظهارداشت: چنین قراردادهایی را کارشناسان معتبر تنظیم می کنند. در قرارداد این مربی آمده بود که هر کدام از طرفین فسخ کنند، سه ماه غرامت بدهند. یادم می‌آید وقتی آقای تاج در ترکیه با نماینده این مربی جلسه داشت، قرارداد را به آنها نشان داد و خود مشاوران این مربی به ویلموتس گفتند چرا این قرارداد را امضا کرده چون چیزی دستشان را نمی‌گیرد. 

وی همچنین درباره اظهار بی اطلاعی مسئول حقوقی فدراسیون از بندهای قرارداد ویلموتس گفت: از این موضوع خبر ندارم ولی بندهای قرارداد به نفع ما است. ما در شرایطی هستیم که آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود با لابی در AFC به ما فشار می آورند.

اسلامیان درباره اینکه طی یک سال چطور می شود از کارلوس کی‌روش به اسکوچیچ رسید، تصریح کرد: به جان افرادی دعا کنید که هر کاری کردند کی‌روش برود. او منهای مسائل فنی و مواردی مانند نگرفتن رقم قراردادش حتی علیه کشورهای اروپایی هم به خاطر تحریم ایران صحبت می کرد.

وی در واکنش به این سئوال که آیا همان افرادی که کی روش را فراری دادند اسکوچیچ را انتخاب کرده اند؟ گفت: خیر، اگر در فدراسیون بوده باشید شرایط را درک می کنید. باید از اسکوچیچ حمایت کنیم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال راجع به اینکه چرا علی‌نژاد در مقام معاون وزیر ورزش با امیر قلعه نویی برای سرمربیگری تیم ملی جلسه گذاشته بود؟ افزود: از خودشان بپرسید.

اسلامیان در مورد شایعه مهندسی انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال از سوی دولت و وزارت ورزش تصریح کرد: فدراسیون فوتبال مجمعی ۷۵ نفره دارد. تفکر غلطی در کشور ما وجود دارد که کاری هم به دولت ها ندارد. به عنوان کسی که از ۱۲ سالگی در چرخه اقتصادی است باید بگویم معضل اقتصادی ما حضور دولت در آن است. حتی کمونیست ها هم دخالت در اقتصاد را رها کرده اند. در ورزش هم همین است. کسانی که این ورزش را می شناسند قطعا بهتر از اسلامیان می توانند آن را اداره کنند. از زمان جنگ که بدتر نیست. اگر ملت نمی آمدند، حرف صدام عملی می شد. رهبری بارها روی حضور مردم تأکید کردند. دولت باید به مردم اعتماد کند.

وی افزود: من وزیر ورزش را به عنوان یک انسان خوب قبول دارم. معتقدم دولت باید از اقتصاد و ورزش بیرون بیاید. تمام دنیا به همین شکل است. خواهشم این است که مجمع فدراسیون برای فوتبال تصمیم بگیرد.

اسلامیان درباره اینکه آیا خودش هم در انتخابات شرکت خواهد کرد؟ بیان کرد: تا عصر امروز تصمیم می گیرم.

وی درباره اینکه آیا بازنشسته ها می توانند در انتخابات شرکت کنند، خاطرنشان کرد: طبق اساسنامه فدراسیون بندی به عنوان بازنشستگی وجود ندارد و تنها سن ۶۵ سالگی مطرح است. انتخابات بر اساس اساسنامه است و این یک بند قانونی است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک