سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۶:۲۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۵۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۸:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۶۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ساعت ۸:۳۷
دبیر کمیسیون امور بانک های خراسان شمالی اعلام کرد

پرداخت ۳۹۵۹ میلیارد ریال تسهیلات به طرح های اشتغال پایدار استان

دبیر کمیسیون هماهنگی امور بانک های خراسان شمالی گفت چهار بانک عامل استان از سال گذشته تا هفته نخست بهمن ماه امسال سه هزار و ۹۵۹ میلیارد و ۸۵۵ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان اعطا کرده اند.
پرداخت ۳۹۵۹ میلیارد ریال تسهیلات به طرح های اشتغال پایدار استان,

علی اصغر هدایتی، دبیر کمیسیون هماهنگی امور بانک های خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: دولت اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به طرح های دارای توجیه اقتصادی را از سال ۹۷ در دستور کار خود قرار داد و اعتبار تسهیلاتی آن را به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار  از محل صندوق توسعه ملی تامین کرد.

هدایتی افزود: در همین راستا، مقرر شد که چهار بانک عامل شامل بانک های توسعه تعاون، پست بانک، بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید این تسهیلات را به طرح های تایید شده بپردازند که مدت زمان پرداخت این تسهیلات از سوی این بانک ها در سطح کشور طی سال های ۹۷ و ۹۸ اعلام شد.
وی گفت: خراسان شمالی در پرداخت این تسهیلات به متقاضیان در نخستین ماه های سال ۹۷ روندی کند داشت که استاندار خراسان شمالی نسبت به این مسئله ورود جدی کرد و با برگزاری جلسات بسیار و عارضه یابی مسائل موفق شد که خراسان شمالی را از رتبه پایین جدول به رتبه دوم جدول در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری ارتقا دهد.
وی بیان کرد: طی سال های ۹۷ و ۹۸، پنج هزار و ۹۶۷ طرح از سوی دستگاه های اجرایی استان از جمله سازمان های جهاد کشاورزی و صمت همچنین ادارات کل میراث فرهنگی و گردشگری و ورزش و جوانان و ... به این بانک های عامل ارسال شدند تا پس از انجام پایش ها تسهیلات به متقاضیان این طرح ها اعطا شوند.
هدایتی با بیان اینکه در این طرح های معرفی شده برای ۱۰ هزار و ۷۶۲ نفر فرصت اشتغال پیش بینی شده بود، عنوان کرد: برای این طرح ها شش هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال دریافت تسهیلات تقاضا شده بود.
وی در ادامه اعلام کرد : چهار بانک عامل پس از انجام ارزیابی های فنی، مالی و اقتصادی این طرح ها پنج هزار و ۱۶۶ طرح را با اشتغالزایی هشت هزار و ۲۷۹ نفر به مبلغ اعطای تسهیلات سه هزار و ۹۵۹ میلیارد و ۸۵۵ میلیون ریال را مصوب کردند که از سال گذشته تا هفته نخست بهمن ماه سال ۹۸ این تسهیلات را به این طرح ها اعطا کرده اند.
وی در همین باره اظهار کرد:  طی این مدت، بانک کشاورزی استان به هزار و ۹۰۵ طرح مصوب با پیش بینی اشتغال برای سه هزار و ۲۰۵ نفر مبلغ هزار و ۸۲۸ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال و بانک توسعه تعاون استان نیز به هزار و ۹۶ طرح مصوب با پیش بینی اشتغال برای هزار و ۷۶۳ نفر مبلغ ۸۱۶ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال تسهیلات اعطا کرده اند.
دبیر کمیسیون هماهنگی امور بانک های استان در ادامه افزود: طی این مدت همچنین صندوق کارآفرینی امید استان به ۹۵۵ طرح مصوب با پیش بینی اشتغال هزار و ۶۳۳ نفر به مبلغ ۷۴۰ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال و پست بانک استان نیز به هزار و ۲۱۰ طرح مصوب با پیش بینی اشتغال برای هزار و ۶۷۸ نفر به مبلغ ۵۷۴ میلیارد و ۷۷۱ میلیون ریال تسهیلات اعطا کرده اند.
وی خاطر نشان کرد این تسهیلات قرض الحسنه برای مناطق روستایی با کارمزد شش درصد و برای تامین سرمایه در گردش طرح ها با کارمزد ۱۰ درصد پرداخت شده اند.
هدایتی همچنین یادآور شد اغلب این طرح ها در زمینه های کشاورزی، صنعتی و گردشگری بوده اند.
وی در بخش دیگری از سخن خود درباره اعطای تسهیلات تکلیفی در قانون بودجه سالانه نیز اظهار کرد در قانون بودجه سال ۹۸ براساس بند ب تبصره ۱۶ سسیتم بانکی خراسان شمالی از ابتدای سال تا به کنون هزار و ۹۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با سقف ۵۰۰ میلیون ریال به مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد استان پرداخت کرده اند.
انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک