پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۹ - اذان مغرب:۲۰:۰۴:۴۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۶۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ساعت ۹:۹
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی تشریح کرد:

حیات دوباره ۱۰ واحد صنعتی در خراسان شمالی/جلوگیری از اعمال ۸ حکم اجرایی برای واحدهای صنعتی

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: 10 واحد صنعتی راکد مستقر در شهرک های صنعتی استان امسال با دریافت حمایت هایی از جمله دریافت تسهیلات، دوباره سرپا شدند و به چرخه تولید بازگشتند.
حیات دوباره 10 واحد صنعتی در خراسان شمالی/جلوگیری از اعمال 8 حکم اجرایی برای واحدهای صنعتی,

سیاوش وحدت، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: به طور کلی واحدهای صنعتی واقع در شهرک ها و نواحی صنعتی به عللی از جمله اعمال تحریم ها بر کشور وضعیت مساعدی ندارند.

وحدت تصریح کرد: در همین راستا، وزارت صمت درصدد برآمده است تا واحدهای صنعتی کوچک که به علل عدم تامین سرمایه در گردش، مشکلات مدیریتی، مالیات و نرخ بیمه دچار مشکل شده اند را با اعطای تسهیلات، بهره گیری از اعمال تبصره 18 برای کاهش نرخ کارمزد بانکی در دریافت تسهیلات، استمهال بدهی های بانکی آنان، تامین تضامین از طریق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، برگزاری تورهای صنعتی و کمک به حضور آنان در نمایشگاه ها را بازسازی و به چرخه تولید بازگردانند.

وی عنوان کرد: در 15 شهرک، ناحیه و منطقه ویژه اقتصادی استان 284 واحد صنعتی راه اندازی شده، وجود دارند که 40 درصد از واحدهای صنعتی با بیش از 50 درصد ظرفیت در حال فعالیت و 18 درصد از واحدهای صنعتی غیرفعال هستند همچنین مابقی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان با ظرفیتی کمتر از 50 درصد فعالیت می کنند.

وی اعلام کرد: در سال جاری ( طی فروردین تا بهمن ماه ) 10 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان به چرخه تولید بازگشتند.

به گفته وحدت، سه واحد تولیدی با دریافت دو میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات با نرخ کارمزد 12 تا 16 درصد از طریق اعمال بند تبصره 18 قانون بودجه، سه واحد دیگر از طریق استمهال بدهی های بانکی آنان ( استمهال 5 درصد از بدهی طی 60 ماه)، سه واحد دیگر بدون دریافت تسهیلات و چهار واحد دیگر از طریق اجاره خطوط تولید خود به سرمایه گذاران جدید به چرخه تولید بازگشتند.

وی با بیان اینکه نوع فعالیت این 10 واحد در زمینه هایی از جمله تولید نانو جاذبه های رطوبتی، ایزوگام، صنایع کوچک، تولید محصولات فلزی، مواد غذایی و پلاستیکی بودند، عنوان کرد: این واحدها به عللی از جمله مشکلات مدیریتی و به روز نبودن ماشین آلات خطوط خود راکد شده بودند.

وی در بخشی دیگری از سخن درباره بهره مندی واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی استان از صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار کرد: در دور دوم از سفر رییس جمهور به خراسان شمالی در تیر ماه امسال، مصوب شد که از محل این صندوق کشوری تا مبلغ 500 میلیون تومان تضامین بانکی در قالب چک و سفته و بدون اخذ وثیقه ملکی برای واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی استان پرداخت شود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: با پیگیری های صورت گرفته سرانجام در بهمن ماه گذشته، این صندوق به انجام این مصوبه مکلف شد.

وی در خاتمه در پاسخ به این سوال که چه تعداد حکم اجراییات بانکی برای واحدهای صنعتی واقع در شهرک های و نواحی صنعتی استان صادر شده است، اعلام کرد: با توجه به اینکه در سال جاری هشت حکم اعمال اجراییات برای واحدهای صنعتی این بخش صادر شده است، با این وجود، تا به کنون با انجام گفت و گوها و ورود استاندار خراسان شمالی به حل این مسئله، مانع از اعمال این اجراییات شده ایم.

وحدت یادآور شد: در شرایطی که کشور در شرایط جنگ اقتصادی به سر می برد و واحدهای صنعتی خط شکنان این جنگ اقتصادی هستند، بنابراین در این شرایط نباید پشت این واحدها صنعتی تولیدی با اعمال اجراییات بانکی را خالی کنیم.

انتهای پیام/ قهرمانی

 

 

 

 

 

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک