پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۶۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ساعت ۸:۲۶

انتخابات فدراسیون دوومیدانی باطل شد/ سرپرست جدید معرفی می‌شود

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش از برگزاری دوباره انتخابات فدراسیون دوومیدانی خبر داد.
انتخابات فدراسیون دوومیدانی باطل شد/ سرپرست جدید معرفی می‌شود,

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی علی نژاد با اشاره به اهمیت رشته دوومیدانی اظهار داشت: این رشته در المپیک رشته‌ای است که هم ما سهمیه گرفتیم و هم امید به مدال وجود دارد، وزارت ورزش و جوانان تصمیمش بر این بود که شرایط اداره فدراسیون را با رئیس داشته باشد و به خاطر اینکه ثبات مدیریتی داشته باشیم و از بلاتکلیفی دوران سرپرستی خارج بشویم - به خصوص در ایامی که نزدیک به المپیک هستیم - انتخابات را برگزار نمائیم.

وی ادامه داد: در همین راستا ما تمام تلاش خود را کردیم که یک مجمع انتخاباتی را بصورت قانونی برگزار کنیم و تمام تمهیدات لازم را هم اندیشیدیم و مجمع هم برگزار شد. در روز مجمع هم با توجه به جمیع جهات، مشکل خاصی را ملاحظه نکردیم و انتخابات شکل گرفت.

علی نژاد توضیح داد: بعد از انتخابات با بعضی از اعتراضات توسط برخی افراد که حضور پیدا نکرده بودند و نمایندگانشان حضور داشتند، مواجه شدیم. آنها مدعی شدند که نمایندگان توسط خود این اشخاص معرفی نشدند که چند هیأت این شرایط را داشتند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای گفت: در این مدت هفت - هشت روز ابعاد مختلف موضوع را بررسی کردیم، با طرف‌های موضوع صحبت کردیم بصورت موشکافانه و با دقت به خاطر حساسیتی که در قانونگرایی وزارت ورزش و جوانان وجود دارد، موضوع را بررسی کردیم و نهایتاً جمع بندی این شد که یکی از رؤسای هیأت‌ها نامه معرفی که ارسال شده از سوی دبیر هیأت بوده، هرچند که بعد اعلام کرد آن نامه که دبیر معرفی شده مشکلی ندارد اما بواسطه اینکه ما می‌خواهیم آئین نامه و ملاحظات قانونی را رعایت کنیم و قواعد و قوانین برای ما مهم است و اینکه در آن نامه که روز مجمع ارائه شده، رئیس هیأت امضا نکرده است.

وی تاکید کرد: در نتیجه عملاً ما یک رأی را نمی‌توانیم منظور کنیم و این بدان معناست که اعضای حاضر در مجمع ازدو سوم کمتر خواهد شد و هر چند اکثریت مجمع حضور داشتند اما چون الزام به دو سوم برای رسمیت یافتن است، جمع بندی این شد که انتخابات را تجدید کنیم. بنابراین با انتصاب سرپرست جدید سعی مَی کنیم انتخابات را در اولین فرصت برگزار کنیم.

علی نژاد گفت: وزارت ورزش و جوانان تلاش کرد که فدراسیون دوومیدانی چون المپیکی هست با ریاست اداره شود ولی متأسفانه هم شرایط حاکم بر کشور بدلیل کرونا و هم اینکه تحریک بعضی از افراد خاص باعث شد که شرایط مجمع به گونه دیگری رقم بخورد اما آنچه برای ما مهم بود اینکه مجمع بدون جهت گیری به فرد یا نامزد خاص برگزار شد و کاملاً بی طرف بودیم اما حالا شرایط به گونه‌ای شد که مجبور شدیم فدراسیون را با سرپرست در چند ماه آینده اداره کنیم ولی قطعاً پشتیبانی‌های حرفه ای اداری و مالی وزارت ورزش و جوانان از این رشته زیبا و المپیکی ادامه خواهد داشت و به قهرمانان خودمان قول مَی دهم که هیچ نگرانی و دغدغه‌ای برأی آنها وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، انتخابات فدراسیون دوومیدانی روز ۱۹ اسفند برگزار شد و افشین داوری با ۲۰ رأی، رئیس فدراسیون دوومیدانی شد. مجید کیهانی ۸ رأی کسب کرد و احسان مهاجر شجاعی رأیی کسب نکرد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک