یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۶۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ساعت ۱۳:۱
گلایه و دغدغه قصابان مرکز خراسان شمالی از بازار گوشت قرمز؛

قصابان همچنان معطل اعلام قیمت رسمی گوشت قرمز گرم/با مازاد گوشت گوساله تنظیمی چه کنیم؟

قصابان شهرستان بجنورد تعیین قیمت گوشت قرمز گرم توسط ستاد تنظیم بازار خراسان شمالی همچنین اتخاذ تمهیدی برای مازاد گوشت گوساله منجمد تنظیم بازاری که بر اثر بیماری کرونا و تعطیلی رستوران ها به فروش نمی رسند، شده اند.
قصابان همچنان معطل اعلام قیمت رسمی گوشت قرمز گرم/با مازاد گوشت گوساله تنظیمی چه کنیم؟,

به گزارش عصر اترک، طی چند روز قبل شماری از قصابان شهر بجنورد طی تماس با پایگاه خبری عصر اترک از عدم اعلام قیمت مصوب و رسمی گوشت قرمز برای مصرف کننده از سوی ستاد تنظیم بازار استان گلایه کردند.

آنان با اشاره به اینکه طی چندین هفته اخیر قیمت دام زنده بالا رفته است، عنوان کردند: چطور می شود که در این شرایط هنوز باید با قیمت های گذشته گوشت قرمز به مصرف کننده فروخت.

آنان همچنین با یادآوری این مطلب که با شیوع بیماری کرونا ویروس رستوران ها و اغذیه فروشی ها تعطیل شده اند، بیان کرد: گوشت گوساله منجد با قیمت 40 هزار تومان تنظیم بازاری که توسط تعدادی از قصابان بجنوردی فروخته می شود، مازاد بر مصرف خواهد داشت.

آنان گفتند: بخشی از سهمیه این گوشت توسط خانوار خریداری می شود اما بخشی دیگر از این سهمیه گوشت تنظیم بازاری که باید به مصرف رستوران ها و اغذیه فروشی ها برسد به علت تعطیلی آنها در این بحران بیماری، روی دست ما می مانند درحالیکه تاریخ انقضای این سهمیه گوشت تا اردیبهشت ماه 99 است.

آنان همچنین یادآور شدند: هر آنچه از این سهمیه به فروش نرسد باید معدوم شوند و سرانجام آن ضرر قصابان عرضه کننده این سهمیه است.

آنان خواستار تعیین قیمت گوشت قرمز گرم توسط ستاد تنظیم بازار استان همچنین اتخاذ تمهیدی برای مازاد گوشت گوساله منجمد تنظیم بازاری قصابی ها شدند.

در همین راستا، پایگاه خبری عصر اترک در تماس با حسین قاسم زاده، رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان شهرستان بجنورد درباره دغدغه قصابان شهر بجنورد درباره مسائل مطرح شده صنف قصابان شهر بجنورد اظهار کرد: کالای گوشت در لیست تنظیم بازار استان ها جزو اقلام اولویت یک محسوب می شود که باید توسط ستاد تنظیم بازار استان ها نرخ گذاری شود که البته این دستورالعمل نیز انجام می شود.

قاسم زاده در ادامه با اشاره به اینکه قیمت دام زنده از سال گذشته تا به کنون دائم در نوسان بوده، اعلام کرد: از دو ماه قبل دوباره قیمت دام زنده روندی افزایشی داشته است درحالیکه آخرین نرخ گذاری رسمی این کالا در ستاد تنظیم بازار استان مربوط به زمانی بود که قیمت دام زنده کاهش یافته بود.

وی با بیان اینکه این اتحادیه دو ماه قبل موضوع افزایش قیمت دام زنده و تقاضای آنالیز دوباره قیمت گذاری رسمیی برای گوشت قرمز را خواستار شده بود، گفت: مسئله را به سازمان صمت استان و اتاق اصناف شهرستان بجنورد اعلام کردیم که در همین راستا، جلسات زیرکارگروه تنظیم بازار استان تشکیل شدند.

وی بیان کرد: با برگزاری این جلسات، مصوب شد که این اتحادیه پایان هرهفته قیمت دام زنده و آنالیز قیمت برای مصرف کننده را به کمیته تنظیم بازار اعلام تا تصمیم نهایی برای قیمت مصرف کننده، تعیین و در آغاز هر هفته نیز به قصابان اعلام شوند( قیمت هفتگی این کالا به صورت شناور باشد).

قاسم زاده در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه اجرایی شدن مصوبه زیرکارگروه تنظیم بازار که اشاره شد منوط به تایید ستاد تنظیم بازار استان است، متاسفانه حدود یک ماه از مصوبه زیرکارگروه تنظیم بازار می گذرد اما هنوز ستاد تنظیم بازار استان رای خود را درباره این مصوبه اعلام نکرده است.

وی گفت: این در حالی است که قصابان خواستار اعلام تصویب این مصوبه و اعلام رسمی قیمت مصرف کننده برای این کالا هستند.

در عین حال، وی یادآور شد: با این وجود، این اتحادیه پایان هر هفته با ارزیابی قیمت دام زنده و آنالیز قیمت برای مصرف کننده اول هر هفته قیمتی آنالیز شده را به قصابان و بازرسان صمت اعلام می کند.

رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان شهرستان بجنورد در بخش دیگری از سخن خود درباره گوشت گوساله منجمد 40 هزار تومان تنظیم بازار نیز اظهار کرد: در بهمن ماه امسال سهمیه ای از گوشت گوساله منجد تنظیم بازار در کشور برای پاسخگویی به تقاضای بازار بویژه برای نوروز 99 در نظر گرفته شد که توسط شرکت های پشتیبانی امور دام استان ها تامین شدند.

وی گفت: در شهرستان بجنورد فروش این سهمیه به مصرف کننده بر عهده 12 قصاب گذاشته شد که آنها اعلام کرده اند بخشی از سهمیه گوشت گوساله منجمد توسط خانوارها خریداری می شوندد اما با شیوع بیماری کرونا طی دو هفته اخیر که رستوران ها و اغذیه فروشی ها تعطیل شده اند، بخشی از این سهمیه به فروش نمی رسد که دغدغه این قصابان زیان مالی گوشت مازاد بر تقاضا است.

وی در خاتمه بیان کرد: با توجه به اینکه گوشت گوساله منجمد با قیمت تنظیم بازار تاریخ انقضای محدودی ( تا اردیبهشت ماه ) دارد، مقدار گوشت به فروش نرسیده در پایان مهلت قانونی آزمایش می شوند و در صورتیکه قابلیت مصرف داشته باشند یا در چرخه مصرف عرضه خواهند شد و یا برای فرآوری به کارخانجات تولید سوسیس و کالباس ارسال می شوند.

قاسم زاده همچنین افزود: اگر قابلیت مصرف نداشته باشند نیز معدوم می شوند.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک