یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۲:۲۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۰۵ - اذان مغرب:۱۹:۵۲:۳۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۸۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ساعت ۸:۲۹
رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد اعلام کرد:

مرغداران بجنوردی در مرز ورشکستگی/ میزان خرید پشتیبانی امور دام پاسخگوی مرغ مازاد موجود در واحد های تولیدی نیست

حسین قاسم زاده با بیان اینکه مرغداران بجنوردی در وضعیت نامطلوبی و در مرز ورشکستگی قرار گرفته اند، گفت: با توجه به رنج وزنی که واحد پشتیبانی امور دام جهت خرید مرغ تعیین کرده، متاسفانه میزان خرید این واحد پاسخگوی مرغ مازاد موجود در واحد های تولیدی نیست.
مرغداران بجنوردی در مرز ورشکستگی/ میزان خرید پشتیبانی امور دام پاسخگوی مرغ مازاد موجود در واحد های تولیدی نیست,

حسین قاسم زاده، رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد در گفت و گو با عصر اترک اظهار کرد: بازار فروش مرغ تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا ویروس و تعطیلی رستوران ها، مراسمات و مسافرت ها و کاهش تقاضای خرید با افت شدیدی مواجه شده است.

وی ادامه داد: روند افزایشی و کاهشی قیمت ها به صورت روزانه در حال تغییر است، به طوری که مرغ از کیلویی 12 هزار و 500 تومان در ایام نوروز به دلیل کاهش شدید تقاضا تا کیلویی هشت هزار و 500 تومان ارزان شد و طی روزهای گذشته مجدد با افزایش کیلویی دو هزار و 500 تومان  در بازار عرضه شد.

قاسم زاده افزود: رابطه مستقیم افزایش و کاهش قیمت مرغ با عرضه و تقاضا دلیل اصلی این به هم ریختگی قیمتی در بازار شده است.

وی به افت تقاضای 50 درصدی مصرف مرغ در ایام نوروز سال جاری اشاره کرد و گفت: میزان مصرف مرغ در شهرستان بجنورد در شرایط عادی 30 تن و در ایام نوروزهای گذشته 40 تا 50 تن بوده و این در حالی است که طی چند روز گذشته ( در نوروز 99 ) تقاضای مصرف مرغ در این شهرستان به نصف کاهش یافته است.

قاسم زاده خاطرنشان کرد: واحد پشتیبانی امور دام با هدف کمک به مرغداری های شهرستان جهت جمع آوری مرغ مازاد اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه مرغ هایی که توسط این واحد جمع آوری می شود رنج وزنی یک کیلو و 200 گرم تا یک کیلو و 800 گرم را مدنظر قرار داده است، گفت: این مرغ ها با قیمت کیلویی 12 هزار و 700 تومان از مرغداران خریداری و ذخیره سازی می شود.

قاسم زاده افزود:  جوجه ریزی ها با هدف مصرف بالای ایام نوروز و 13 بدر در تعداد بالا انجام شده بود که با کاهش تقاضا و تاخیر در کشتار، وزن مرغ ها بالا رفته و با توجه به رنج وزنی که واحد پشتیبانی امور دام جهت خرید تعیین کرده ، متاسفانه میزان خرید این واحد پاسخگوی مرغ مازاد موجود در واحد های تولیدی نیست.

وی با اشاره به اینکه مرغداران و مرغ فروشی ها در وضعیت نامطلوبی و در مرز ورشکستگی قرار دارند، افزود: مرغداران  گاها از سر اجبار  مرغ را به قیمت کیلویی دو  تا سه هزار تومان زیر قیمت تولید به فروش می رسانند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک